Utropspris
Ljusstakar och kandelabrar, mässing tenn och nysilver, höjd 34 cm och lägre
nr. 755771
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 8h, 49m, 57s
Taklampor 3 st, bland annat Lars Hellsten, Orrefors, diameter 35 cm och mindre
nr. 755783
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 9h, 13m, 57s
Ljusstakar ett par, Barock, 1700-tal, mässing, höjd 11 cm
nr. 755784
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 9h, 15m, 57s
Taklampa Normann Copenhagen, diameter 52 cm
nr. 755793
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 9h, 33m, 57s
Taklampor, 3 st, H=19 och mindre
nr. 755834
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 9h, 45m, 57s
Taklampa, 1900-talets senare hälft, D=29
nr. 755877
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 25m, 57s
Taklampa, skärm, glas, mm
nr. 755878
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 27m, 57s
Takfotogenlampa, 1800-tal, D=45
nr. 755881
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 10h, 31m, 57s
JØRN UTZON, "Opera", taklampa, Lightyears, 2000-tal, mattlackerad metall, höjd 29 cm
nr. 755929
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 11h, 3m, 57s