Utropspris
Golvlampa, mässing, H = 172
nr. 755810
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 14h, 43m, 54s
Golvlampa, 1950-tal, metall och plastband, höjd 102 cm
nr. 755724
300 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 14h, 44m, 54s
Bordslampor ett par, Le Dauphin, Frankrike, 1900-talets andra hälft, höjd 54 cm
nr. 755725
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 14h, 46m, 54s
Taklampa, Tyringe, 1960-tal, diameter 31 cm
nr. 755727
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 48m, 54s
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 35 cm
nr. 755731
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 50m, 54s
Taklampor 2 st 1900-talets andra hälft, längd 54 cm och mindre
nr. 755741
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 2m, 54s
Ljusstakar ett par, mässing, 1900-tal, höjd 22 cm
nr. 755747
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 8m, 54s
Ljusstakar ett par, silver Tore Eldh, Göteborg, 1964, höjd 18 cm, fyllda, vikt 405 gram
nr. 755749
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 12m, 54s
Taklampa, smide och glas, 1900-tal. höjd 33 cm
nr. 755750
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 14m, 54s
Taklampa, 1900-talets andra hälft, behängd med prismor, diameter 35 cm
nr. 755752
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 16m, 54s
Golvljusstake, Einar Persson, Verum, Vittsjö, smide, signera EP, 1973, höjd 112 cm
nr. 755758
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 20m, 54s
Taklampa, 1900/2000-tal, diameter 25 cm
nr. 755763
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 15h, 30m, 54s
Ljusstakar och kandelabrar, mässing tenn och nysilver, höjd 34 cm och lägre
nr. 755771
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 13h, 6m, 54s
Kristallampa, D = 41
nr. 755865
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 18m, 54s
Kristallampa, D = 42
nr. 755866
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 19m, 54s
Kristallampa, glas och plast, D = 60
nr. 755867
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 20m, 54s
Kristallampa, D = 45
nr. 755868
150 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 21m, 54s
Bords- och vägglampor, ett parti
nr. 755869
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 22m, 54s
Kristallampa, D = 37
nr. 755882
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 26m, 54s
Taklampor 3 st, bland annat Lars Hellsten, Orrefors, diameter 35 cm och mindre
nr. 755783
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 13h, 30m, 54s
Ljusstakar ett par, Barock, 1700-tal, mässing, höjd 11 cm
nr. 755784
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 13h, 32m, 54s
Taklampor metall och glas, 2 st, D = 42 om indre
nr. 755896
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 34m, 54s
Taklampa, ställbar, IKEA, D = 35 och större
nr. 755903
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 39m, 54s
Taklampa Normann Copenhagen, diameter 52 cm
nr. 755793
75 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 13h, 50m, 54s