Utropspris
Båtmotor Tomos 4 med ställ och tank
nr. 750796
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 14h, 4m, 38s
Ankare, tot L = 64
nr. 750730
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 6m, 38s
Marinmålningar 2 st olja på duk oidentifierad konstnär + gouache Tage Ahlm, 77 X 39 cm och mindre
nr. 751145
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 14h, 40m, 38s
Tross, diameter 25 mm
nr. 751099
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 13h, 22m, 38s
Motor, Farymann A40 -0313 diesel, 12 volt, hydraulaggregat Hydromarin
nr. 751091
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 13h, 18m, 38s
Tryck 5 st 42 X 53 och mindre
nr. 750603
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 12h, 53m, 38s
Flygplansmodell, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra hälft, bredd 27,5 cm
nr. 750945
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 16m, 38s
nr. 750318
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 13h, 14m, 38s
Böcker, Nautica och flyg, proveniens Hans Ellerströms
nr. 750301
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
14h, 42m, 38s
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
1 900 kr
Utropspris: 1 000 kr
14h, 34m, 38s
nr. 750296
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
14h, 32m, 38s
Fönster ur HMS Iggö, Minsveparen M60, 4st, komplett med karm men i delar.
nr. 750295
450 kr
Utropspris: 1 200 kr
14h, 30m, 38s
nr. 750293
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
14h, 26m, 38s
Staty "The Lone Sailor" konstmassa, höjd 25 cm
nr. 750287
150 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 14m, 38s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, skeppsmålning, 60x90
nr. 749969
300 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 24m, 38s