Utropspris
Ytterfoder, 9 st, keramik, H=40 och mindre
nr. 755420
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 10h, 14m, 39s
Buddha, porslin, Kina, 1900-tal, höjd 20 cm
nr. 755418
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 12h, 42m, 39s
Figuriner, 2 st, Royal Copenhagen, H=15
nr. 755410
300 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 12h, 28m, 39s
Keramik, ytterfoder, skulpturer och skål, 2000-tal, H=30 och mindre
nr. 755398
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 12h, 6m, 39s
Figurin, bemålat gips, 1950/60-tal, höjd 37 cm
nr. 755392
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 11h, 56m, 39s
Trädgårdspall, Keramik, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 37 cm
nr. 755388
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 11h, 54m, 39s
Vaser 3 st, bordslampa, porslin Kina, höjd 43 cm och lägre
nr. 755380
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 46m, 39s
Figuriner 2 st, Gunnar Hansson, Lomma, höjd 9 cm och lägre
nr. 755372
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 36m, 39s
Spishundar 2, sparbössa, höjd 29 cm och lägre
nr. 755368
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 28m, 39s
Vaser, ytterfoder, höjd 25 cm och lägre
nr. 755362
300 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 26m, 39s
Krus skålar mm
nr. 755350
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 11h, 21m, 39s
Bordslampor krus mm
nr. 755349
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 11h, 20m, 39s
Diverse småalster, ett parti
nr. 755335
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 11h, 11m, 39s
Matservis, Bavaria, dekor Hackefors, 12 pers, 2 lådor
nr. 755329
550 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 7m, 39s
Mockaservis, 12 pers, Tyskland, dekor Hackefors
nr. 755323
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 11h, 2m, 39s
Urna med lock, träfigurer mm, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 32 cm och och lägre
nr. 755317
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 10h, 58m, 39s
Stekfat, Kina, 17-1800-tal, L = 28
nr. 755318
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 58m, 39s
Stekfat, Kina, 147-1800-tal, L = 31
nr. 755316
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 10h, 57m, 39s
Stekfat, Kina, rokoko, 1700-tal, L = 35
nr. 755315
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 56m, 39s
Tallrikar, koppar m.m. Kina, 17-1800-tal, D = 23 o mindre
nr. 755314
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 10h, 55m, 39s
Skål, Kina, 1800-tal, D = 19,5, H = 9
nr. 755313
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 10h, 54m, 39s
Tallrikar, 3 st, Kina, 17-1800-tal, D = 23 o mindre
nr. 755312
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 10h, 53m, 39s
Ytterfoder, porslin, 1900-tal, diameter 33 cm och mindre
nr. 755297
150 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 10h, 50m, 39s
Gunnar Nylund, Rörstrand, ytterfoder, 2 st, H = 13
nr. 755309
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 10h, 50m, 39s