Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Samlarföremål
Högst bud
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
Aktuellt bud:
1 900 kr
Utropspris: 1 000 kr
13h, 1m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ubåtsemblem, metall och trä, 1900-talets andra hälft, proveniens Hans Ellerströms samling
nr. 750293
Aktuellt bud:
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
12h, 53m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ubåtsmodeller, flygplansmodell, bordsflagga mm, proveniens Hans Ellerström
nr. 750318
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 11h, 41m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Pipor, cigarrmunstycken, 18 och 1900-tal
nr. 750790
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 11h, 13m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Brädspel, W. Cremer, 27 Bond Street, "Horse Racing and Steeple Chase", England 1858-1870, 12 blyhästar, två hinder och en vattenhinder, spelplan och pjäslåda i mahogny, 122 x 58 cm
nr. 750278
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 2 500 kr
12h, 33m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barbie Ken och Midge 1960-tal
nr. 750199
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 11h, 21m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Flygplansmodeller 6 st, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra bredd 34 cm och mindre
nr. 750296
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
12h, 59m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kortlek, "The American Indian Souvenir Playing Cards" Copyrighted in 1900 by Lazarus & Melzer Los Angeles Cal, 53-kort
nr. 750303
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 11h, 13m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsur, frimärken, mynt glasägg mm, längd 61 cm och mindre
nr. 750333
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 11h, 49m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Majblommor och pins mm
nr. 751050
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 11h, 21m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kopparföremål, medaljer m.m.
nr. 750027
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 9m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Klockor bla mormorsur silver emalj + fickknivar mm
nr. 750538
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 11h, 48m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Postfriska frimärken
nr. 750658
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 11h, 49m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Leksaker, Micro Machines, plast, 1990-tal
nr. 751316
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 1m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kartor m.m. Skåne
nr. 750324
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 12h, 2m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
LM Ericsson memorabilia silver
nr. 750543
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 11h, 50m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Elefanter mestadels trä H=13 och mindre
nr. 750820
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 12h, 46m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Flygplansmodell, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra hälft, bredd 27,5 cm
nr. 750945
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 43m, 2s
Spara
Lägg bud
Lägg bud