Utropspris
Brädspel, W. Cremer, 27 Bond Street, "Horse Racing and Steeple Chase", England 1858-1870, 12 blyhästar, två hinder och en vattenhinder, spelplan och pjäslåda i mahogny, 122 x 58 cm
nr. 750278
600 kr
Utropspris: 2 500 kr
14h, 26m, 24s
Fönster ur HMS Iggö, Minsveparen M60, 4st, komplett med karm men i delar.
nr. 750295
450 kr
Utropspris: 1 200 kr
14h, 50m, 24s
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
1 900 kr
Utropspris: 1 000 kr
14h, 54m, 24s
Ask, nysilver, gravyr: Eighth Air Force Bomber Stream Leo H Dodson Outstanding Crew Pacesetter VI Jan 1957 Pacesetter VII April 1957 + bronsmedalj WWII, proveniens Hans Ellerströms
nr. 750302
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 13h, 4m, 24s
Ubåtsmodeller, flygplansmodell, bordsflagga mm, proveniens Hans Ellerström
nr. 750318
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 13h, 34m, 24s
Knivar 3 st en med bajonettfattning, 1900 och 2000-tal, längd 35 cm och mindre
nr. 750420
250 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 13h, 16m, 24s
Kikare 2 st Hamlet 12X50 och Kombi Marin 7X50
nr. 750498
200 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 14m, 24s
Prydnadsvapen kruthorn och väskor
nr. 750600
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 11m, 24s
Rådjurstroféer, 3 st, snidade sköldar
nr. 750729
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 25m, 24s