Utropspris
Väggljusstake, 1900-talets början, mässing, höjd 53 cm
nr. 750606
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 12h, 7m, 2s
Bordslampor 2 st, 1900-talets första hälft, höjd 41 cm och lägre
nr. 750622
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 15m, 2s
Fotogenlampa, 18/1900-tal, höjd 48 cm
nr. 750625
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 12h, 17m, 2s
Taklampa funkis D=62
nr. 750391
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 12h, 18m, 2s
nr. 750639
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 37m, 2s
Ljusstakar Ystad Metall Ett par B=22,5
nr. 750448
900 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 12h, 49m, 2s
Hallampa funkis glas smide H=38
nr. 750452
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 12h, 52m, 2s
Ljusstake, Erik Höglund, Boda, höjd 19 cm
nr. 750656
450 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 12h, 53m, 2s
Väggfotogenlampa, 1900-tal, höjd 35 cm
nr. 750659
125 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 12h, 55m, 2s
Fattigmanssilver 4 delar H=21 och mindre
nr. 750462
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 12h, 59m, 2s
Vägglampor 2 par
nr. 750464
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 13h, 1m, 2s
Bordslampa, Jugend, 1900-talets början, koppar, höjd 49 cm
nr. 750662
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 13h, 1m, 2s
Bordslampa, 1900-talets början, koppar, kupa i glas, höjd 42 cm
nr. 750677
100 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 13h, 9m, 2s
Bordslampor 2 st + vägglampa
nr. 750475
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 13h, 11m, 2s
Spegel teak med belysning H=88
nr. 750480
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 13h, 15m, 2s
Golvljusstake + kopparkanna H=82 och mindre
nr. 750487
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 12h, 1m, 2s
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 27 cm
nr. 750792
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 12h, 3m, 2s
Bordslampor, fotogenlampa, 18 och 1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 750799
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 7m, 2s
Bordslampor 2 st, Kina, 18 och 1900-tal, höjd 29 cm
nr. 750851
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 12h, 33m, 2s
Bordslampor 2 st, keramik, 1900-talets slut, höjd 48 cm
nr. 750854
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 12h, 35m, 2s
Vägglampa, 1900-talets början, mässing och glas, kupans diameter 15 cm
nr. 750857
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 37m, 2s
Ljusstakar ett par, Modern Metallkonst, 1939, tenn, höjd 9 cm
nr. 750862
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 41m, 2s
Golvlampa, 1900-talets andra hälft, h = 180 cm
nr. 750866
350 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 45m, 2s
Bordslampa, skuren i trä, kina, 1900-talets mitt, längd 53 cm
nr. 750867
250 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 12h, 47m, 2s