Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Kuriosa
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Brädspel, W. Cremer, 27 Bond Street, "Horse Racing and Steeple Chase", England 1858-1870, 12 blyhästar, två hinder och en vattenhinder, spelplan och pjäslåda i mahogny, 122 x 58 cm
nr. 750278
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 2 500 kr
11h, 52m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fönster ur HMS Iggö, Minsveparen M60, 4st, komplett med karm men i delar.
nr. 750295
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 1 200 kr
12h, 16m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Flygplansmodeller 6 st, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra bredd 34 cm och mindre
nr. 750296
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
12h, 18m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
Aktuellt bud:
1 900 kr
Utropspris: 1 000 kr
12h, 20m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kortlek, "The American Indian Souvenir Playing Cards" Copyrighted in 1900 by Lazarus & Melzer Los Angeles Cal, 53-kort
nr. 750303
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 32m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Anslagstavla, magnetisk med nyckel
nr. 750312
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 50m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsur, frimärken, mynt glasägg mm, längd 61 cm och mindre
nr. 750333
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 11h, 8m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Juldekorationer
nr. 750434
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 11h, 2m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Dörrbjällror, 18/1900-tal, höjd 23 cm
nr. 750588
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 12h, 20m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Pipor, cigarrmunstycken, 18 och 1900-tal
nr. 750790
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 32m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägghylla, trådhållare, nysilverskrin mm, höjd 32 cm och lägre
nr. 750806
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 10h, 46m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Industripallar med traktorsits, 2st, höj och sänkbar, metall
nr. 750872
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 200 kr
4d, 11h, 22m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Flygplansmodell, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra hälft, bredd 27,5 cm
nr. 750945
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 2m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Träfigurer 4 st, 1900-talets andra hälft, osignerade, höjd 14 cm och lägre
nr. 750974
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 12h, 24m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bestick, nötknäppare, blåslampor mm, 18 och 1900-tal,
nr. 750977
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 30m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Souvenirer, dockor, figuriner, träfigurer
nr. 751039
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 0m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figurin, askfat, ljusstakar, fingerborgar mm, delvis silver, längd 37 cm och mindre
nr. 751085
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 58m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fototapeter 10 st, 1900-talets andra hälft
nr. 751222
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 11h, 10m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud