Utropspris
Skrin och posthorn
nr. 755531
125 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 20h, 7m, 49s
Figuriner, chopsticks, ljusstake, dekorelement mm, delvis silver
nr. 755675
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 41m, 49s
Köksvåg mm
nr. 754889
100 kr
Utropspris: 300 kr
18h, 46m, 49s
Rådjurshorn
nr. 754960
100 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 24m, 49s
Rakspegel, Parfymbrännare, skrin mm
nr. 755002
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 35m, 49s
Öronmodell H=22,5
nr. 755151
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 18h, 48m, 49s
Diverse småalster, ett parti
nr. 755335
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 19h, 32m, 49s
Dryckeshorn, 18/1900-tal, nysilver, kohorn, höjd 37 cm
nr. 755429
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 53m, 49s
Träfigurer, dalahäst mm, 1900-tal, höjd 47 cm
nr. 755567
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 20h, 49m, 49s
Mineraler stenar
nr. 754887
75 kr
Utropspris: 300 kr
18h, 44m, 49s
Träföremål m.m. bl.a. Afrika, H = 34 o mindre
nr. 755098
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 30m, 49s
Skolplansch äldre 110 X 80
nr. 755341
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 19h, 36m, 49s
Korg och penselvas, Kina, 1900-tal, höjd 34,5 cm och mindre
nr. 755378
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 20h, 3m, 49s
Segelbåtsmodell, 1900 - talets senare hälft, trä, planka på ram, l = 90 cm
nr. 755522
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 19h, 49m, 49s
Mangelkorgar mm L=92 och mindre
nr. 755552
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 19h, 54m, 49s
Vikter, kikare lås, Leksakssymaskin mm, 18 och 1900-tal
nr. 755611
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 18h, 45m, 49s
Elefanter olika material L=32 och mindre
nr. 755666
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 0m, 49s
Bartillbehör ett parti
nr. 755681
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 8m, 49s
Väggkonsoler, kaffekvarn, kruthorn mm, längd 64 cm och mindre
nr. 754959
50 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 21m, 49s
Träfigurer, 1900-talets andra hälft, Asien, höjd 37 cm och lägre
nr. 755327
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 19h, 21m, 49s
Figuriner 2 st, 1900-talets första hälft, patinerad vitmetall, höjd 15 cm och lägre
nr. 755415
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 20h, 59m, 49s
Figuriner 2 st, 1800-tal, bemålad zink, höjd 33 cm
nr. 755455
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 19h, 25m, 49s
Dekorelement, skuret i trä, Asien, 71 X 23 cm
nr. 755649
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 19m, 49s
Brännvinskagge, kanna, skrin mm, 1800-tal,
nr. 755653
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 21m, 49s