Utropspris
Skolplansch äldre 110 X 80
nr. 755340
150 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 11m, 41s
Skolplansch äldre 110 X 80
nr. 755341
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 12m, 41s
Bokstöd, ett par, alabaster, H=19 cm
nr. 755352
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 13m, 41s
Korg och penselvas, Kina, 1900-tal, höjd 34,5 cm och mindre
nr. 755378
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 39m, 41s
Örn, gjutjärn, 19/2000-tal, B=93
nr. 755396
550 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 2h, 1m, 41s
Träfigurer, Erzgebigische och W.u.K
nr. 755412
250 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 2h, 29m, 41s
Figuriner 2 st, 1900-talets första hälft, patinerad vitmetall, höjd 15 cm och lägre
nr. 755415
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 2h, 35m, 41s
Dryckeshorn, 18/1900-tal, senare lock, nysilver, kohorn, höjd 34 cm
nr. 755416
450 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 37m, 41s
Träfigur, Indonesien, 1900/2000-tal, längd 55 cm
nr. 755419
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 2h, 41m, 41s
Dryckeshorn, 18/1900-tal, nysilver, kohorn, höjd 37 cm
nr. 755429
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 0h, 29m, 41s
Trärelief, L = 90
nr. 755471
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 46m, 41s
Figuriner 2 st, 1800-tal, bemålad zink, höjd 33 cm
nr. 755455
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 1h, 1m, 41s
Biltuta äldre mässing L=41
nr. 755513
300 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 21m, 41s
Ordförandeklubba trä silver L=22
nr. 755514
125 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 22m, 41s
Segelbåtsmodell, 1900 - talets senare hälft, trä, planka på ram, l = 90 cm
nr. 755522
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 1h, 25m, 41s
Mangelkorgar mm L=92 och mindre
nr. 755552
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 1h, 30m, 41s
Kaffetunna D=46 H=76
nr. 755561
300 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 1h, 36m, 41s
Skrin och posthorn
nr. 755531
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 43m, 41s
Träfigurer, dalahäst mm, 1900-tal, höjd 47 cm
nr. 755567
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 2h, 25m, 41s
Paraplyställ med käppar
nr. 755618
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 13m, 41s
Vikter, kikare lås, Leksakssymaskin mm, 18 och 1900-tal
nr. 755611
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 21m, 41s
Monterade horn B=55 och mindre
nr. 755664
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 34m, 41s
Elefanter olika material L=32 och mindre
nr. 755666
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 36m, 41s
Telefonhylla väggur mm
nr. 755667
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 37m, 41s