Utropspris
Utropspris
YNGVE EKSTRÖM, "Laminett", fåtölj, Swedese, stomme i ek, klädsel i fårskinn, B=70
nr. 752860
3 000 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 10h, 59m, 58s
Soffa "Jupiter" Arne Norell, skinn, 1900-talets andra hälft, längd 210 cm
nr. 752643
900 kr
Utropspris: 3 000 kr
10h, 1m, 58s
Soffbord Christer Bording diabas med glasskiva, skivan 130 X 80 H=50
nr. 753498
250 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 11h, 3m, 58s
Fåtölj med fårskinn "Gazell" Jan Ekström, Conform
nr. 753766
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
6d, 10h, 35m, 58s
Bord, Bruno Mathsson, R = 140cm
nr. 753790
0 kr
Utropspris: 2 500 kr
6d, 10h, 59m, 58s
Stolar 4 st, 1950/60-tal, Danmark, teak
nr. 752794
850 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 9h, 39m, 58s
Matbord, Bodafors möbelfabrik, 1900-talets mitt, mahogny, diameter 110 cm + två iläggsskivor
nr. 753333
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 10h, 21m, 58s
Stolar 4 st, Bodafors möbelfabrik, 1900-talets mitt
nr. 753334
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 10h, 23m, 58s
Byrå, Gustaviansk-stil, 1900-tal, marmorskiva, intarsia, 111 X 48 X 80 cm
nr. 753337
350 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 10h, 29m, 58s
Schäslong, rokokostil, 1900-talets senare hälft, L=190
nr. 753374
175 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 11h, 35m, 58s
Fåtöljer ett par, krom & textil
nr. 753384
850 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 9h, 45m, 58s
Stolar 4 st, "MAUI" Vico Magistretti, Kartell,, blast och stålrör
nr. 753683
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 9h, 29m, 58s
Stolar ett par Normann Copenhagen, plast och ek, 2000-tal
nr. 753756
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 10h, 27m, 58s
Skinnsoffa, 1900-talets senare hälft, L=210
nr. 753814
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 11h, 29m, 58s
Fåtöljer ett par rokokostil
nr. 752705
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 9h, 34m, 58s
Matgrupp rokokostil, bord 140x100 H=73 + 2st iläggsskivor á48 + 6st stolar
nr. 752708
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 9h, 35m, 58s
Stolar 6 st "Herrgården, Carl Malmsten
nr. 752795
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 9h, 41m, 58s
Arkitekthurts, 1900-talets andra hälft ek, 135 X 95 X 78 cm
nr. 752975
650 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 10h, 35m, 58s
Vitrinskåp, 1900-talets senare hälft, H=142 B=69
nr. 753008
1 000 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 11h, 13m, 58s
Trädgårdsgrupp, målad aluminium, 1900-talets slut, Bord H=73 D=80
nr. 753011
1 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 11h, 19m, 58s
Stolar 6 st, Rokoko-stil, 2000-tal
nr. 753093
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 9h, 49m, 58s
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, omkr. år 1900
nr. 753133
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 11h, 0m, 58s
Parasoll Sunfun Loft + parasollfot i betong
nr. 753369
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 11h, 27m, 58s
Salongsgrupp, soffa, fåtölj och soffbord, rokokostil, 1900-talets senare hälft, soffa L=130
nr. 753372
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 11h, 31m, 58s