Utropspris
Utropspris
Sideboard "Grand" Nils Jonsson, Troeds, Bjärnum, 1960-tal, palisander, 252 X 78 X 43 cm
nr. 754736
8 000 kr
Utropspris: 15 000 kr
1h, 53m, 5s
Skinnsoffor, ett par, 1900-talets senare hälft, L=180
nr. 754867
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
3h, 11m, 5s
Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström, Swedese, Stomme i bok, skinnklädsel, bredd 70 cm
nr. 755251
900 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 3h, 39m, 5s
Soffa, 2000-tal, Danmark, stomme i bok, skinnklädda dynor, längd 195 cm
nr. 755265
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 1h, 51m, 5s
Fåtölj "Profil" Folke Ohlsson, Dux, 1960-tal, ställbar, benställning i teak, ullklädsel, bredd 85 cm
nr. 755736
400 kr
Utropspris: 3 000 kr
6d, 3h, 41m, 5s
Soffa, 2000-tal, 410 X 200 X 60 cm
nr. 756437
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 4h, 0m, 5s
Matbord, Danmark, 1950/60-tal, teak och ek, längd 86-152 cm
nr. 754840
300 kr
Utropspris: 2 000 kr
2h, 55m, 5s
Tallrikar 4 st, porslin, underglasyrblått, Kina, 17/1800-tal, 25 cm
nr. 755116
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 2h, 15m, 5s
Snurrfåtölj, Conform, 2000-tal, skinn, ställbar rygg
nr. 755221
1 600 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 9m, 5s
Dekorelement/trädgårdsskulptur, gjutjärn, 2000-tal, L=177 H=35
nr. 755229
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 17m, 5s
Stolar 4 st, troligtvis Italien, 1900-talets slut, stålrör, flätad rotting i sits och rygg
nr. 755231
1 600 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 19m, 5s
Bokhylla, 3 pelare och 8 hyllplan, 2020-tal, H=178 total L=305
nr. 755246
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 33m, 5s
Skåp med vitrindel, Musterring Möbler, 1900-talets mitt, 151 X 45 X 159 cm, 3-nycklar
nr. 755278
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 2h, 1m, 5s
Bord, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, låda i sargen, 172 X 67 X 75 cm
nr. 755523
200 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 3h, 3m, 5s
Matgrupp, bord, 3 iläggsskivor, 10 st stolar, ek, 1900-talets början, H=74 L=134-230
nr. 756499
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 4h, 2m, 5s
Bokhylla, teak, H=178 L=152
nr. 755049
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 2h, 33m, 5s
Konsolbord med spegel, 1800-tal, H=71 och 181, konsolbord B=87
nr. 755109
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 2h, 11m, 5s
Matgrupp, gustaviansk-stil, 1900-talets senare hälft. Bord, 2 iläggsskivor, 4 stolar, H=74 L=135-230
nr. 755126
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 2h, 19m, 5s
Hyllor 2 st, metall, 2000-tal, 200 X 64 X 37 cm
nr. 755218
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 3h, 5m, 5s
Byrå ,Tallboy,1800-tal, valnöt, 155 X 100 X 50
nr. 755268
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 53m, 5s
Stolar 6 st, Sorø Stolefabrik, Danmark, 1900-talets mitt, björk, stapelbara
nr. 755345
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 2h, 45m, 5s
nr. 755347
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 2h, 47m, 5s
Fåtöljer, ett par, 1900-talets senare hälft, B=72
nr. 755386
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 3h, 25m, 5s
Skrivbordsstol, Kartell "Spoon"
nr. 755399
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 3h, 41m, 5s