Utropspris
Utropspris
Kamin gjutjärn H=180
nr. 750214
1 100 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 13h, 38m, 1s
Soffbord "Flower Mono" Christine Schwarzer, Swedese, 2000-tal, diameter 113 cm, höjd 33 cm
nr. 751151
1 700 kr
Utropspris: 5 000 kr
5d, 15h, 24m, 1s
Soffbord Johannes Andersen, Trensum, teak 160x58 H=50
nr. 750010
3 300 kr
Utropspris: 4 000 kr
14h, 12m, 1s
Fåtöljer ett par "Berliner" Claesson, Koivisto, Swedese, skinn, bredd 76 cm
nr. 751166
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
6d, 13h, 38m, 1s
Soffa och fåtölj, "Plexus", Illum Wikkelsö, CFC Silkeborg, mahogny och rotting, lösa dynor, soffans längd 190 cm
nr. 751527
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 15h, 7m, 1s
Matgrupp, bord + 4 stolar, Bertil Fridhagen, Bodafors Möbelfabrik, 1960-tal, palisander, skinnklädda sitsar, 2 iläggsskivor, diameter 120 cm, höjd 74 cm, Cites-intyg medföljer
nr. 751135
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 15h, 6m, 1s
Soffa "Berliner" Claesson, Koivisto, Swedese, skinn, 180 X 70 X 68 cm
nr. 751165
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
6d, 13h, 36m, 1s
Hyllor 4 st, At-Bo, Danmark, körsbär, 70 X 70 X 30 cm
nr. 751501
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 14h, 59m, 1s
Trädgårdsgrupp Grythyttan Bord + 4 st karmstolar D= 120
nr. 750641
900 kr
Utropspris: 2 500 kr
5d, 13h, 55m, 1s
Trädgårdssoffa Klafreströms bruk, gjutjärn & trä L=124
nr. 749952
1 700 kr
Utropspris: 2 000 kr
13h, 54m, 1s
Trädgårdssoffa gjutjärn & trä, L=130
nr. 749953
1 500 kr
Utropspris: 2 000 kr
13h, 55m, 1s
Stolar David Rosen 6 st bok textil
nr. 750216
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 13h, 40m, 1s
Stolar ett par Blå station plast ek B=99
nr. 750515
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 13h, 46m, 1s
Hyllsystem, 1960-tal, teak, höjd 202, djup 35 cm
nr. 750522
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 14h, 58m, 1s
Läkarskåp, 3 st, 1900-talets första del, 60 x 36, H = 170
nr. 750719
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 13h, 37m, 1s
Soffa, OPE-möbler, 1900-talets andra hälft, skinn, längd 190 cm
nr. 751461
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 14h, 53m, 1s
Stolar, 9 st, gustaviansk stil
nr. 749972
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
14h, 7m, 1s
Skivspelarmöbel, för 78 varv, funkis, 117 x 79, H = 80
nr. 749998
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
14h, 11m, 1s
Sminkbord mahogny Karl-Johan 1800-tal 114 X 52 H=170
nr. 750033
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
14h, 27m, 1s
Trädgårdsbord och två stolar, vitmålad aluminium, bordets diameter 69 cm
nr. 750222
850 kr
Utropspris: 1 500 kr
13h, 46m, 1s
Matgrupp Gustaviansk stil, bord 140 X 100 + 2 st ilägg a46 H=73 och 4 stolar
nr. 750372
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 13h, 29m, 1s
Väggspegel, 1950-tal, 180 x 124 cm
nr. 750920
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 14h, 40m, 1s
Slagbord, furu, 1800 - tal, 75+28+78 cm, b = 109 cm, h = 75 cm
nr. 750966
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 15h, 8m, 1s
Slagbord, 1800-tal, avlutad furu, 167 X 88 X 76 cm
nr. 751112
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 14h, 22m, 1s