Temaauktion KB
Ny utlämningsadress i Köpenhamn från den 7/11!
Utvalda auktioner
Se alla auktioner
Emaljskylt "Pommac" 1900-talets andra hälft, 43,5 X 28,5 cm
nr. 781842
1 300 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 19h, 59m, 36s
Bordslampa, EOS, 1940-tal, mässing och trä, höjd 30 cm
nr. 781369
1 300 kr
Utropspris: 2 000 kr
21h, 19m, 36s
Stolar, ett par, "Myran", Fritz Hansen, Arne Jacobsen
nr. 781290
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
20h, 25m, 36s
Skrivskåp, östeuropa, 1800-tal, mahogny och lövträ, 138x53x206 cm, 2 nycklar
nr. 782372
3 200 kr
Utropspris: 6 000 kr
19h, 58m, 36s
Skrivbordsstol ek 1900-talets mitt
nr. 781593
1 100 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 19h, 58m, 36s
Halsband guld 18k L=42 V=16,3g
nr. 782101
7 800 kr
Utropspris: 8 000 kr
4d, 19h, 41m, 36s
Just Andersen, brons, kalv, L = 13
nr. 781867
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 20h, 45m, 36s
Kaj Franck (1911-1989) vas, Nuutajärvi, Finland 1958, signerad: K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -58. höjd 27,5 cm
nr. 781426
2 600 kr
Utropspris: 8 000 kr
1d, 19h, 35m, 36s