Utropspris
Orientalisk trätavla 80 X 151
nr. 739465
100 kr
Utropspris: 600 kr
9h, 31m, 51s
Inge Pettersson olja på duk 23 X 32
nr. 739472
300 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 38m, 51s
Akos J Sollar litografi 14/300 50 X 687, Per Eklund
nr. 739525
175 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 39m, 51s
Akos J Sollar litografi 150/500 50 X 68, Ronny Pettersson
nr. 739526
400 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 40m, 51s
Akos J Sollar litografi 311/500 50 X 68, Stig Blomqvist
nr. 739527
150 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 41m, 51s
T Kirk olja på duk 81 X 60
nr. 739534
2 200 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 48m, 51s
Bertil Westerlund olja på pannå 41 X 33, Svampplockaren
nr. 739535
1 100 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 49m, 51s
Kartor, 2 st, Köpenhamn och Karlskrona. 41x36 cm.
nr. 739808
75 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 57m, 51s
G Vilhelm olja på duk 43 X 63
nr. 739553
50 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 7m, 51s
Bronsskulpturer ett par H=83 och mindre, osignerade
nr. 739560
4 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
10h, 14m, 51s
Sven Ljungberg, träsnitt 57/260, 54 x 75
nr. 739565
200 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 19m, 51s
Anders Zorn, efter, affisch, 80 x 60
nr. 739566
50 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 20m, 51s
Oiva Toikka, glasfågel, Iittala, Finland, signerad L=23
nr. 739574
2 000 kr
Utropspris: 2 000 kr
10h, 26m, 51s
Roland Hansen, olja på duk, 49x39
nr. 739749
350 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 29m, 51s
Hjalmar Lindblom, olja på duk, Malmö motiv, 45x37
nr. 739750
125 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 31m, 51s
Gertrud Carlsson, olja på pannå, 55 x 52
nr. 739586
75 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 33m, 51s
Leif Kander, färglitografi 82/210, 40 x 41
nr. 739651
125 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 48m, 51s
Oidentifierad konstnär, vävnad, rammått = 73 x 63
nr. 739653
75 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 49m, 51s
Jan Norén, offsettryck, 4 st, 34 x 50
nr. 739655
100 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 50m, 51s
Marinmålningar, 3 st, olja på duk, oidentifierade konstnärer, 61x122
nr. 739883
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 9h, 31m, 51s
Hans Eklund, Pastell 21x27
nr. 739726
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 9h, 32m, 51s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 22x31
nr. 739727
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 9h, 33m, 51s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, venidigmotiv 46x37
nr. 739728
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 9h, 34m, 51s
Bertrand Dorny, färgetsning, 43/50, 24 X 17 cm
nr. 739903
350 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 9h, 45m, 51s