Auktionen avslutad:
3 700 kr
Avslutas: 24 JUN 19:24
Utropspris:  4 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Kaffekanna
nr. 626841

Kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, silver importstämplar, 1940, höjd 18 cm och lägre, vikt 700 gram

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (24 bud)
Budgivare 9 2022-06-24 17:05:23 3 700 kr
Budgivare 10 2022-06-24 09:27:41 3 600 kr
Budgivare 9 2022-06-24 08:43:01 3 500 kr
Budgivare 10 2022-06-24 09:27:37 3 500 kr
Budgivare 9 2022-06-24 08:43:01 3 300 kr
Budgivare 7 2022-06-20 10:37:00 3 200 kr
Budgivare 8 2022-06-23 18:20:31 3 200 kr
Budgivare 7 2022-06-20 10:37:00 3 100 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 3 000 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 2 500 kr
Budgivare 5 2022-06-19 14:46:32 2 400 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 2 300 kr
Budgivare 5 2022-06-19 14:46:24 2 200 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 2 100 kr
Budgivare 6 2022-06-19 02:32:32 2 000 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 1 900 kr
Budgivare 5 2022-06-18 19:19:59 1 800 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 200 kr
Budgivare 4 2022-06-18 13:52:56 175 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 150 kr
Budgivare 3 2022-06-18 10:42:45 125 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 100 kr
Budgivare 2 2022-06-18 10:22:36 75 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:18:25 50 kr