Auktionen avslutad:
150 kr
Avslutas: 24 JUN 20:24
Utropspris:  300 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Krucifix
nr. 626880

Krucifix, 1900-talets mitt, patinerad vitmetall och trä höjd 48 cm

Anmärkningar: Färgbortfall, eventuellt en bit som saknas där spiken på baksidan sitter

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (6 bud)
Budgivare 3 2022-06-20 12:20:14 150 kr
Budgivare 4 2022-06-24 19:28:37 150 kr
Budgivare 3 2022-06-20 12:20:14 125 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:43:50 100 kr
Budgivare 2 2022-06-18 11:26:32 75 kr
Budgivare 1 2022-06-17 21:43:50 50 kr