Auktionen avslutad:
750 kr
Avslutas: 05 JUL 20:29
Utropspris:  1 500 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Pall
nr. 628632

Pall, Västafrika, skuren trä, längd 39, höjd 21 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Avslag, maskhål

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (12 bud)
Budgivare 2 2022-06-29 14:47:16 750 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:26:58 700 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:47:16 650 kr
Budgivare 5 2022-07-02 20:35:47 600 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:47:16 250 kr
Budgivare 4 2022-06-29 21:18:11 200 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:47:16 175 kr
Budgivare 4 2022-06-29 21:18:05 150 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:47:16 125 kr
Budgivare 3 2022-06-29 21:16:55 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:47:16 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 00:21:24 50 kr