Auktionen avslutad:
1 600 kr
Avslutas: 05 JUL 20:33
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  50 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Betalningsmedel
nr. 628636

Betalningsmedel, Yoruba Nigeria, brons, 10 X 10 X 8 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (25 bud)
Budgivare 8 2022-07-05 20:26:48 1 600 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:30:04 1 500 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:26:48 1 400 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:29:52 1 300 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:26:48 1 100 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:01:07 1 000 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:01:07 750 kr
Budgivare 7 2022-07-05 19:45:48 700 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:01:07 650 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:54:24 600 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:01:07 550 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:54:06 500 kr
Budgivare 6 2022-07-04 00:10:46 450 kr
Budgivare 5 2022-07-03 20:40:02 400 kr
Budgivare 4 2022-07-02 23:12:09 350 kr
Budgivare 2 2022-06-29 00:19:55 300 kr
Budgivare 4 2022-07-02 23:12:04 300 kr
Budgivare 2 2022-06-29 00:19:55 250 kr
Budgivare 3 2022-06-29 23:42:25 200 kr
Budgivare 2 2022-06-29 00:19:55 175 kr
Budgivare 3 2022-06-29 23:42:20 150 kr
Budgivare 2 2022-06-29 00:19:55 125 kr
Budgivare 3 2022-06-29 23:42:16 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 00:19:55 75 kr
Budgivare 1 2022-06-28 22:08:14 50 kr