Auktionen avslutad:
600 kr
Avslutas: 05 JUL 20:48
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Svärd
nr. 628663

Svärd "Sickling Sword" Zande, Kongo, längd 80 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Avslag, rost

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (12 bud)
Budgivare 4 2022-07-05 20:38:03 600 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:17:12 550 kr
Budgivare 4 2022-07-05 20:37:55 550 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:17:12 350 kr
Budgivare 4 2022-07-05 19:46:52 300 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:16:59 300 kr
Budgivare 4 2022-07-05 18:48:28 175 kr
Budgivare 3 2022-07-04 17:23:31 150 kr
Budgivare 2 2022-07-03 20:57:24 125 kr
Budgivare 3 2022-07-03 18:25:42 100 kr
Budgivare 2 2022-07-01 20:22:27 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 23:14:02 50 kr