Auktionen avslutad:
550 kr
Avslutas: 05 JUL 20:52
Utropspris:  500 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  50 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Dolk
nr. 628673

Dolk, längd 47 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Handtag saknas, sprickor

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (14 bud)
Budgivare 6 2022-07-04 23:08:11 550 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:49:50 500 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:08:11 450 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:49:45 400 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:08:11 350 kr
Budgivare 7 2022-07-05 19:47:20 300 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:08:11 250 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:47:54 200 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:08:11 175 kr
Budgivare 5 2022-07-04 20:52:42 150 kr
Budgivare 4 2022-07-04 19:13:23 125 kr
Budgivare 3 2022-07-03 18:26:07 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 23:14:36 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 00:36:06 50 kr