Auktionen avslutad:
950 kr
Avslutas: 05 JUL 20:55
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Svärd
nr. 628675

Svärd 3 st, Ashanti Ghana, Afrika längd 71 cm och mindre, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Rost

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (19 bud)
Budgivare 5 2022-07-05 20:51:52 950 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:52:00 900 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:34:58 850 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:50:30 800 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:34:58 750 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:50:25 700 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:34:58 650 kr
Budgivare 6 2022-07-05 18:47:28 600 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:34:58 550 kr
Budgivare 2 2022-06-28 22:04:15 500 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:08:56 450 kr
Budgivare 2 2022-06-28 22:04:15 250 kr
Budgivare 4 2022-07-03 18:26:32 200 kr
Budgivare 2 2022-06-28 22:04:15 175 kr
Budgivare 3 2022-06-29 23:14:29 150 kr
Budgivare 2 2022-06-28 22:04:15 125 kr
Budgivare 3 2022-06-29 23:14:23 100 kr
Budgivare 2 2022-06-28 22:04:15 75 kr
Budgivare 1 2022-06-28 21:07:44 50 kr