Auktionen avslutad:
1 600 kr
Avslutas: 05 JUL 21:00
Utropspris:  1 500 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  150 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Spjut
nr. 628683

Spjut 2 st. Afrika, smide och trä, längd 176-186 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (31 bud)
Budgivare 8 2022-07-05 20:57:37 1 600 kr
Budgivare 11 2022-07-05 20:56:20 1 500 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:55:50 1 400 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:55:39 1 300 kr
Budgivare 11 2022-07-05 20:55:29 1 200 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:55:35 1 100 kr
Budgivare 11 2022-07-05 20:55:00 950 kr
Budgivare 9 2022-07-05 20:55:14 950 kr
Budgivare 11 2022-07-05 20:55:00 900 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:53:41 850 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:53:35 800 kr
Budgivare 10 2022-07-05 20:53:18 750 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:53:31 700 kr
Budgivare 10 2022-07-05 20:53:18 650 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:51:26 600 kr
Budgivare 10 2022-07-05 20:53:08 600 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:51:16 550 kr
Budgivare 9 2022-07-05 20:44:39 500 kr
Budgivare 8 2022-07-05 19:48:03 450 kr
Budgivare 7 2022-07-05 17:21:54 400 kr
Budgivare 8 2022-07-05 18:46:39 400 kr
Budgivare 7 2022-07-05 17:21:54 350 kr
Budgivare 8 2022-07-05 18:46:31 300 kr
Budgivare 7 2022-07-05 17:21:54 250 kr
Budgivare 5 2022-07-04 00:29:45 200 kr
Budgivare 6 2022-07-03 22:43:38 175 kr
Budgivare 5 2022-07-03 13:37:56 150 kr
Budgivare 4 2022-07-02 17:01:13 125 kr
Budgivare 3 2022-06-29 23:11:56 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:22:13 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 08:29:41 50 kr