Auktionen avslutad:
4 000 kr
Avslutas: 05 JUL 21:00
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  150 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Fiskespjut
nr. 628688

Fiskespjut, Oceanien, längd 195 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan, Museirådet och Expert på Antikrundan, ( Ändrad objektsbeskrivning 29/6)

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (33 bud)
Budgivare 6 2022-07-05 20:55:56 4 000 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:57:16 3 900 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:54:08 3 800 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:55:40 3 800 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:54:08 3 700 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:55:31 3 600 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:54:08 3 500 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:55:24 3 400 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:54:08 3 300 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:50:37 3 200 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 3 000 kr
Budgivare 6 2022-07-05 13:18:51 2 900 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 2 200 kr
Budgivare 6 2022-07-05 13:18:31 2 100 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 1 400 kr
Budgivare 6 2022-07-05 13:18:20 1 300 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 800 kr
Budgivare 3 2022-07-05 09:05:49 750 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 700 kr
Budgivare 3 2022-07-05 09:05:46 650 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 600 kr
Budgivare 3 2022-07-05 09:05:44 550 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 500 kr
Budgivare 3 2022-07-05 09:05:41 450 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 400 kr
Budgivare 3 2022-07-05 09:05:38 350 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:09:33 300 kr
Budgivare 3 2022-07-04 15:05:34 250 kr
Budgivare 3 2022-07-04 15:05:28 150 kr
Budgivare 4 2022-07-03 20:58:29 125 kr
Budgivare 3 2022-07-02 23:12:52 100 kr
Budgivare 2 2022-06-30 20:57:24 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 00:36:23 50 kr