Auktionen avslutad:
600 kr
Avslutas: 05 JUL 21:04
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Spjutspetsar
nr. 628702

Spjutspetsar och Yxa, smide, afrika, längd 94 cm och mindre, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Rost

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (12 bud)
Budgivare 8 2022-07-05 21:01:16 600 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:13:59 550 kr
Budgivare 8 2022-07-05 20:57:31 500 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:28:09 400 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:15:29 350 kr
Budgivare 6 2022-07-04 23:15:29 200 kr
Budgivare 5 2022-07-03 20:51:35 175 kr
Budgivare 3 2022-07-02 22:06:39 150 kr
Budgivare 4 2022-07-01 16:14:50 125 kr
Budgivare 3 2022-06-30 14:53:44 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 14:50:13 75 kr
Budgivare 1 2022-06-28 21:07:17 50 kr