Auktionen avslutad:
750 kr
Avslutas: 05 JUL 21:12
Utropspris:  1 500 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  150 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Pilbåge
nr. 628727

Pilbåge och pilar, Afrika, längd 165 cm och mindre, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (12 bud)
Budgivare 7 2022-07-05 21:06:11 750 kr
Budgivare 8 2022-07-05 21:03:42 700 kr
Budgivare 8 2022-07-05 21:03:42 600 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:29:27 550 kr
Budgivare 4 2022-07-05 17:23:26 500 kr
Budgivare 6 2022-07-05 12:00:40 450 kr
Budgivare 5 2022-07-05 07:04:09 400 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:13:31 350 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:13:31 125 kr
Budgivare 3 2022-07-04 21:05:49 100 kr
Budgivare 2 2022-07-03 20:52:36 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 08:31:42 50 kr