Auktionen avslutad:
1 600 kr
Avslutas: 05 JUL 21:18
Utropspris:  500 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Träsvärd
nr. 628729

Träsvärd, dekorelement mm, bland annat Afrika, längd 88 cm och mindre, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Avslag, del avbruten

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (25 bud)
Budgivare 4 2022-07-05 21:13:18 1 600 kr
Budgivare 5 2022-07-05 21:15:01 1 500 kr
Budgivare 4 2022-07-05 21:03:56 1 400 kr
Budgivare 5 2022-07-05 21:12:57 1 300 kr
Budgivare 4 2022-07-05 21:03:56 1 200 kr
Budgivare 5 2022-07-05 21:12:50 1 100 kr
Budgivare 4 2022-07-05 21:01:17 1 000 kr
Budgivare 5 2022-07-05 21:03:05 950 kr
Budgivare 4 2022-07-05 21:01:17 900 kr
Budgivare 5 2022-07-05 21:03:00 850 kr
Budgivare 4 2022-07-05 21:01:17 800 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:58:26 750 kr
Budgivare 3 2022-07-05 21:00:00 750 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:58:18 700 kr
Budgivare 3 2022-07-05 20:01:00 650 kr
Budgivare 5 2022-07-05 18:50:34 600 kr
Budgivare 3 2022-07-05 18:21:47 550 kr
Budgivare 5 2022-07-05 18:50:28 500 kr
Budgivare 3 2022-07-05 18:21:47 450 kr
Budgivare 5 2022-07-05 18:50:07 400 kr
Budgivare 3 2022-07-04 23:12:48 350 kr
Budgivare 4 2022-07-05 13:21:39 350 kr
Budgivare 3 2022-07-04 23:12:48 100 kr
Budgivare 2 2022-07-03 20:52:58 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 23:15:21 50 kr