Auktionen avslutad:
300 kr
Avslutas: 10 OKT 20:02
Utropspris:  500 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  200 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Kista
nr. 643055

Kista, allmoge, 17/1800-tal, senare bemålning, längd 83 cm

Anmärkningar: Färgbortfall

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (5 bud)
Budgivare 2 2022-10-10 19:12:37 300 kr
Budgivare 3 2022-10-10 17:37:02 250 kr
Budgivare 2 2022-10-09 08:36:55 200 kr
Budgivare 2 2022-10-09 08:36:55 75 kr
Budgivare 1 2022-10-07 14:20:07 50 kr