Auktionen avslutad:
3 200 kr
Avslutas: 25 NOV 20:46
Utropspris:  10 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  400 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Urnor
nr. 651306

Urnor med lock ett par, Kina, 1900-talets andra hälft, porslin, polykrom dekor, träpiedestaler, höjd 83 cm + piedestal

Anmärkningar: Limmat avslag vid mynningen på en urna

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (16 bud)
Budgivare 8 2022-11-25 20:43:06 3 200 kr
Budgivare 7 2022-11-21 19:59:43 3 100 kr
Budgivare 8 2022-11-25 20:41:18 3 000 kr
Budgivare 7 2022-11-21 19:59:43 2 600 kr
Budgivare 8 2022-11-25 20:41:04 2 500 kr
Budgivare 7 2022-11-21 19:59:43 2 100 kr
Budgivare 4 2022-11-19 15:05:44 2 000 kr
Budgivare 6 2022-11-20 21:20:04 2 000 kr
Budgivare 4 2022-11-19 15:05:44 1 700 kr
Budgivare 6 2022-11-20 21:19:39 1 600 kr
Budgivare 4 2022-11-19 15:05:44 1 100 kr
Budgivare 5 2022-11-19 19:54:56 1 000 kr
Budgivare 4 2022-11-19 15:05:44 125 kr
Budgivare 3 2022-11-18 21:09:16 100 kr
Budgivare 2 2022-11-18 21:07:43 75 kr
Budgivare 1 2022-11-18 20:43:13 50 kr