Auktionen avslutad:
400 kr
Avslutas: 12 DEC 20:22
Utropspris:  800 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  300 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Skåp
nr. 654599

Skåp, allmoge, 1800-tal, senare underrede, och bemålning, 122 X 70 X 29 cm

Anmärkningar: Färgbortfall, nyckel saknas

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

På detta föremål ingår moms även i det vinnande budet. Det innebär att 20% av det klubbade beloppet kommer att utgöras av moms. Det totala beloppet att betala blir dock detsamma som för övriga auktioner och slagavgift och provision tillkommer precis som vanligt.
Budhistorik (13 bud)
Budgivare 5 2022-12-12 20:16:30 400 kr
Budgivare 4 2022-12-12 20:02:04 350 kr
Budgivare 5 2022-12-12 20:16:26 350 kr
Budgivare 4 2022-12-11 18:27:04 300 kr
Budgivare 3 2022-12-06 13:35:40 250 kr
Budgivare 2 2022-12-06 06:58:33 200 kr
Budgivare 3 2022-12-06 13:35:35 200 kr
Budgivare 2 2022-12-06 06:58:33 175 kr
Budgivare 3 2022-12-06 13:35:29 150 kr
Budgivare 2 2022-12-06 06:58:33 125 kr
Budgivare 3 2022-12-06 13:35:23 100 kr
Budgivare 2 2022-12-06 06:58:33 75 kr
Budgivare 1 2022-12-05 20:57:31 50 kr