Auktionen avslutad:
1 200 kr
Avslutas: 20 MAR 19:04
Utropspris:  800 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Lanterna
nr. 671486

Lanterna, mässing, 1900-talets första hälft, senare elektrifierad, höjd 46 cm

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (13 bud)
Budgivare 6 2023-03-20 18:57:04 1 200 kr
Budgivare 2 2023-03-20 07:45:21 1 100 kr
Budgivare 6 2023-03-20 18:56:41 1 100 kr
Budgivare 2 2023-03-20 07:45:21 750 kr
Budgivare 5 2023-03-19 19:16:51 700 kr
Budgivare 5 2023-03-19 19:16:51 250 kr
Budgivare 3 2023-03-17 14:35:05 200 kr
Budgivare 4 2023-03-19 14:12:12 175 kr
Budgivare 3 2023-03-17 14:35:05 150 kr
Budgivare 1 2023-03-18 19:37:50 125 kr
Budgivare 3 2023-03-17 14:35:05 100 kr
Budgivare 2 2023-03-13 23:02:41 75 kr
Budgivare 1 2023-03-13 19:28:51 50 kr