Temaauktion KB
Utropspris
Takfotogenlampa med el
nr. 777946
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 12m, 52s
Hemmabiosystem, BOSE
nr. 777597
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 13m, 52s
Tryck 66x47
nr. 777947
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 13m, 52s
Tryck Catherine Deneuve 71x52
nr. 777948
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 14m, 52s
Bokhyllor med hörnskåp, 1900-talets mitt, Betsat trä, höjd 95 cm, hyllornas längd 100 och 124 cm
nr. 777598
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 22h, 15m, 52s
Spegel 26x165
nr. 777949
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 15m, 52s
Tryck 70-tal, 63x94
nr. 777950
350 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 16m, 52s
Mellanformatskamera Ziess Ikon Ikoflex
nr. 777599
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 17m, 52s
Pippi Baker. Olja på pannå med metallram. Rammått 91x111
nr. 777951
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 22h, 17m, 52s
Karta/tryck Skåne 99x99
nr. 777952
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 18m, 52s
Stråhattar, 15 st
nr. 777617
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 19m, 52s
Jordglob plast + bordslampa Ikea, H=40 & mindre
nr. 777953
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 19m, 52s
Låscylindrar med nycklar
nr. 777619
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 22h, 21m, 52s
Vägghylla, L=80
nr. 777622
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 23m, 52s
Sjökort, tryck, Lasse Åberg, 68 X 48 cm och mindre
nr. 777624
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 25m, 52s
Marinmålningar 2 st, akvarell, bland annat KG Holmberg, 24 X 18 cm och mindre
nr. 777625
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 27m, 52s
Anders A Jönsson, tryck, 48 X 35 cm och mindre
nr. 777627
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 29m, 52s
Glasvas, Bertil Vallien, Kosta Boda, signerad, H=24
nr. 777628
300 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 22h, 31m, 52s
Affisch, 1900-talets andra hälft, 75 X 50 cm
nr. 777632
450 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 33m, 52s
Taklampa, 1900-talets slut, diameter 70 cm
nr. 777634
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 35m, 52s
Ytterfoder, Rörstrand, "Ivory" 1900-talets början, H=22
nr. 777635
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 37m, 52s
Bengt Böckman, litografi, 98/725
nr. 777636
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 39m, 52s
Ytterfoder, ett par Gunnar Nylund, ytterfoder, Waldemarsudde + skål, H=20 och mindre
nr. 777638
350 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 22h, 41m, 52s
Servisdelar, Kina, 1900/2000-tal, porslin
nr. 777640
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 43m, 52s
14
15
16
17
18
59
16
59