Utropspris
Hörnskåp, 1800-tal, mahogny, 99 X 57 X 145 cm, en nyckel
nr. 748780
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
20h, 41m, 1s
Skåp, 1700-tal, ek, 145 X 42 X 63 cm
nr. 748781
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
20h, 43m, 1s
Olle Svanlund, litografier, 2 ST, 31X24
nr. 748782
150 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 45m, 1s
Skrivpulpet på hjul, engelskstil, 1900-talets slut, H=89 B=61
nr. 748785
200 kr
Utropspris: 500 kr
20h, 47m, 1s
Sekretär, 1900-talets senare hälft, H=104 B=110
nr. 748786
0 kr
Utropspris: 800 kr
20h, 49m, 1s
Skålar vaser mm, höjd 28 cm och lägre
nr. 748787
175 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 51m, 1s
Väggskåp, ek, 1900-talets senare hälft, H=70 B=51
nr. 748788
200 kr
Utropspris: 500 kr
20h, 53m, 1s
Vaser, ljusstakar mm, bland annat Rörstrand. höjd 32 cm och lägre
nr. 748789
125 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 55m, 1s
Bestickservis, nysilver 12 + 12 + 11 st
nr. 748795
125 kr
Utropspris: 300 kr
20h, 57m, 1s
Brosch + hänge, guls, 18 K, vikt 1,8 gram
nr. 748799
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
20h, 59m, 1s
Stolar 8 st, SAX, Danmark, 1960-tal, ek med klädda sitsar
nr. 748800
1 700 kr
Utropspris: 2 000 kr
21h, 1m, 1s
Spegel, 1900-talets första hälft, 103 X 69 cm
nr. 748801
250 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 3m, 1s
Fåtölj med fotpall, 1970-tal, skinnklädda dynor, bredd 73 cm
nr. 748805
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
21h, 5m, 1s
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft, betsat trä, längd 82 cm
nr. 748811
75 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 7m, 1s
Taklampa, 1900-talets andra hälft, koppar, diameter 40 cm
nr. 748819
100 kr
Utropspris: 500 kr
21h, 9m, 1s
TV, Samsung, 40-tum, fjärrkontroll
nr. 748821
400 kr
Utropspris: 600 kr
21h, 11m, 1s
Golvfläkt, Epam, höjd 42 cm
nr. 748823
250 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 13m, 1s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 50 X 34 cm
nr. 748826
100 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 15m, 1s
Massagebänk, ställbar, längd 200 cm
nr. 748828
0 kr
Utropspris: 600 kr
21h, 17m, 1s
Niels Frederik Schiottz-Jensen (1855-1941) olja på pannå. Capri 1886, 39 X 27 cm
nr. 748832
2 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
21h, 19m, 1s
Olja på duk, Köpenhamn, oidentifierad konstnär, 29 X 23 cm
nr. 748833
175 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 21m, 1s
Golvlampa, Ateljé Lyktan, höj och sänkbar, maxhöjd 134 cm
nr. 748839
75 kr
Utropspris: 600 kr
21h, 23m, 1s
Bordslampa Schmidt´s Lampdesign modell 3040, 1960/70-tal, höjd 51 cm
nr. 748841
100 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 25m, 1s
Väggur 2 st, höjd 77 cm och lägre
nr. 748842
0 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 27m, 1s
22
22