Utropspris
Väggtelefon, 1900-talets slut, höjd 45 cm
nr. 759868
175 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 53m, 17s
Matservis, porslin, Bavaria
nr. 759872
450 kr
Utropspris: 600 kr
16h, 55m, 17s
Bestickservis, ljusstakar, skål, nysilver
nr. 759873
125 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 57m, 17s
Saint Geniet, litografi, EA, 69 X 51 cm
nr. 759875
175 kr
Utropspris: 400 kr
16h, 59m, 17s
Fotogenlampor, 18/1900-tal, höjd 69 cm och lägre
nr. 759876
500 kr
Utropspris: 800 kr
17h, 1m, 17s
Färgetsning, oidentifierad konstnär, 60 X 47 cm
nr. 759878
175 kr
Utropspris: 300 kr
17h, 3m, 17s
Ljuskrona, 1900/2000-tal, glas och metall, diameter 61 cm
nr. 759879
150 kr
Utropspris: 300 kr
17h, 5m, 17s
Lampbord, 1900-talets mitt, mässing och marmor, 50 X 42 X 37 cm
nr. 759883
200 kr
Utropspris: 500 kr
17h, 7m, 17s
Lådcykel, Kina, längd 227 X 132 X 85 cm
nr. 759884
2 300 kr
Utropspris: 4 000 kr
17h, 9m, 17s
Byrå, 1800-tak, furu, 96 X 51 X 103 cm
nr. 759885
400 kr
Utropspris: 800 kr
17h, 11m, 17s
Sekretär, 1900-talets andra hälft, 96 X 100 X 49 cm
nr. 759886
125 kr
Utropspris: 600 kr
17h, 13m, 17s
Karmstol, KA-stolen, Rigmor Andersen och Anne-Lise Björner, Karl Andersson & Söner, mahogny och skinn
nr. 759888
1 100 kr
Utropspris: 600 kr
17h, 15m, 17s
Lego
nr. 759889
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
17h, 17m, 17s
Golvlampa, Le Klint, Danmark, höjd 146 cm
nr. 759890
900 kr
Utropspris: 800 kr
17h, 19m, 17s
Kap och geringssåg, Gilroy
nr. 759891
300 kr
Utropspris: 500 kr
17h, 21m, 17s
Skivspelare Sony + högtalare 2 st Logitech
nr. 759892
100 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 23m, 17s
Karmstol, Sorø Stolefabrik, Danmark, ek och teak, klädd sits och rygg, 1900-talets andra hälft
nr. 759893
0 kr
Utropspris: 300 kr
17h, 25m, 17s
Stolar 4 st, bok, 1900-talets slut
nr. 759894
250 kr
Utropspris: 500 kr
17h, 27m, 17s
Köksskåp, 1950-tal, 102 X 77 X 33 cm
nr. 759895
150 kr
Utropspris: 500 kr
17h, 29m, 17s
Fåtöljer 2 st och karmstol, bambu och rotting, 1900-talets slut
nr. 759896
150 kr
Utropspris: 500 kr
17h, 31m, 17s
Trädgårdsmöblemang, bord + klappstolar 4 st, metall, 2000-tal, bordets längd 100 cm
nr. 759897
700 kr
Utropspris: 800 kr
17h, 33m, 17s
Skinnsoffa, 1900-talets andra hälft, längd 140 cm
nr. 759898
850 kr
Utropspris: 1 500 kr
17h, 35m, 17s
Figuriner 3 st, Bing & Gröndahl, Danmark, porslin, höjd 18 cm och lägre
nr. 759899
350 kr
Utropspris: 300 kr
17h, 37m, 17s
Sidobord med lådor i sargen, 1900-talets andra hälft, 85 X 31 X 55 cm
nr. 759900
300 kr
Utropspris: 300 kr
17h, 39m, 17s
31
31