Utropspris
Anders Österlin, litografi, 4/70, 90 X 74 cm
nr. 746421
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 26m, 15s
Golvlampa, 1960/70-tal, brunlackerad metall, höjd 144 cm
nr. 746419
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 24m, 15s
Blixt, Canon Speedlite 580 EX II
nr. 746418
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 22m, 15s
Matta, handknuten, 195 X 120 cm
nr. 746417
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 3h, 20m, 15s
Pietro Bisio (född 1932) olja på duk, 1964, 69 X 59 cm
nr. 746416
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 3h, 18m, 15s
Olle Svanlund, gouache, 1948, 50 X 40 cm
nr. 746415
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 16m, 15s
Kjell Rosén, olja på duk, 1964, 59 X 44 cm
nr. 746414
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 3h, 14m, 15s
Hans Osvald Larsson, Olja på pannå. 60 X 50 cm
nr. 746413
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 12m, 15s
Spegel, 1900-talets mitt, 115 X 82 cm
nr. 746412
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 3h, 10m, 15s
Elsa Selander, stilleben, olja på duk, 71 X 54 cm
nr. 746411
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 3h, 8m, 15s
nr. 746409
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 4m, 15s
nr. 746408
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 3h, 2m, 15s
Arkitekthurts, 1900-talets senare hälft, H=70 L=100 Dj=50
nr. 747211
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 3h, 1m, 15s
nr. 746407
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 3h, 0m, 15s
Skåp på hjul, furu, 1900-talets senare hälft, H=190 B=101
nr. 747209
250 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 2h, 59m, 15s
Pall, Rokoko-stil, 1900-tal + fotpall , höjd 43 cm och lägre
nr. 746406
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 58m, 15s
Emaljtavla, koppar, 58 X 27 cm
nr. 747207
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 57m, 15s
Högtalare ett par, Mission + stativ, total höjd 97 cm
nr. 746403
250 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 2h, 52m, 15s
Sybord med speldosa, blomsterpiedestal och sidobord, 1900-talets andra hälft, höjd 59 cm och lägre
nr. 746402
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 50m, 15s
Pallar 2 st, böjträ, 1900-talets andra hälft, höjd 58 cm
nr. 746401
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 48m, 15s
Gunghäst, 1900-talets mitt, längd 88 cm, höjd 65 cm
nr. 746400
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 46m, 15s
Soffbord med kakelskiva, 1900-talets mitt, 86 X 55 X 60 cm
nr. 746398
125 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 42m, 15s
nr. 746394
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 34m, 15s
Bestickservis "Amsterdam" nysilver
nr. 746393
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 2h, 32m, 15s
24
24