Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Alla auktioner
Längst tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Väggtelefon, LM Ericsson, 1900-talets början, höjd 41 cm
nr. 747621
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 16h, 26m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tallrikar 12 st, H. Grindley & Co, England, diameter27 cm
nr. 747620
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 24m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Askfat, Gucci, Italien, keramik, 19 X 19 x 3 cm
nr. 747618
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 22m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gräsklippare Gforce
nr. 748455
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 16h, 21m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Buddhafigur, Ikon, askar mm, höjd 48 cm och lägre
nr. 747616
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 16h, 20m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skinnsoffor 2 st, 1900-talets slut, längd 140 och 185 cm
nr. 748327
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 16h, 19m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ströare mm, höjd 17 cm och lägre
nr. 747613
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 18m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vitrinskåp, 1910/20-tal, ek, 171 X 111 X 34 cm, en nyckel
nr. 748320
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 16h, 17m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kaffekanna, vaser mm, bland annat Royal Copenhagen, höjd 22 cm och lägre
nr. 747612
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 16m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stolar 6 st, Niels O Møller, JL Møller Möbelfabrik, 1960-tal, teak, sitsar klädda i konstskinn, sitthöjd 44 cm
nr. 748319
Aktuellt bud:
3 600 kr
Utropspris: 8 000 kr
5d, 16h, 15m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 16h, 14m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Blomsterbord 2 st, 1960-tal, teak, längd 85-140 cm
nr. 748303
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 16h, 13m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kapsylöppnare, plunta teaterkikare mm
nr. 747610
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 12m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar, mortel, 1900-tal, höjd 28 cm och lägre
nr. 747609
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 10m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bokhyllor 2 st 1930/40-tal, bonad björk, längd 120 och 136 cm
nr. 748287
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 16h, 9m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vaser mm, bland annat Orrefors och Holmegaard, höjd 25 cm och lägre
nr. 747608
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 16h, 8m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Omklädningsskåp, 1900-talets andra hälft, metall, 200 X 120 X 54 cm
nr. 748296
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 16h, 7m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Buddhafigurer, skål mm, höjd 27 cm och lägre
nr. 747607
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 6m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Spegel, ram i mässing, fasettslipat glas, 1900-talets första hälft, 40 X 30 cm
nr. 747606
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 4m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kandelabrar ett par, nysilver, höjd 26 cm
nr. 747605
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 2m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor, konsol och väggljusstake, höjd 32 cm och lägre
nr. 747604
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 16h, 0m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner mm, bland annat Zaphin, höjd 25 cm och lägre
nr. 747603
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 58m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kaffeskedar, tårtspade och kaktång, silver, vikt 288 gram
nr. 747602
Aktuellt bud:
800 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 56m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fiskknivar 10 st "Nobel" Gunnar Cyrén, Yamazaki, längd 21 cm
nr. 747601
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 15h, 54m, 13s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
...
23
1
...
5
...
23