Utropspris
Karmstolar, 10 st, 1900-talets senare hälft, B=55
nr. 743076
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 7h, 11m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) "Porträtt" 1953, olja på pannå, 33 X 22,5 cm
nr. 742291
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 7h, 10m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) "Skogslandskap" 1972, olja på duk, 55 X 46 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742289
75 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 7h, 8m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1985, 65 X 62 cm
nr. 742288
500 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 7h, 6m, 17s
Silversmycken, bl.a. sorgsmycke.
nr. 742286
400 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 7h, 4m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1945, 64 X 54 cm
nr. 742283
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 7h, 0m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "En Ko" 1950-tal, 46 X 42 cm
nr. 742282
1 100 kr
Utropspris: 2 500 kr
5d, 6h, 58m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 47 X 42 cm
nr. 742279
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 6h, 56m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Hyacintgruppen", 55 X 46 cm
nr. 742277
100 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 6h, 54m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk "Skog" 1981, 32 X 28 cm
nr. 742273
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 6h, 52m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) krita på pannå "Man och hund, 1954, 38 X 24 cm
nr. 742272
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 50m, 17s
nr. 742264
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 6h, 48m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) "Trädgård" 1973, olja på duk, 40 X 35 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742260
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 6h, 46m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1982, 42 X 53,5 cm
nr. 742256
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 6h, 44m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Vindsrum" 1941, 35 X 30,5 cm
nr. 742250
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 6h, 42m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 1957, 41 X 32 cm
nr. 742248
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 6h, 40m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1971, 35 X 15 cm
nr. 742246
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 6h, 38m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Mors Porträtt" 1945, 46 X 42 cm
nr. 742245
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 6h, 36m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1978, 47 X 38 cm
nr. 742244
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 6h, 34m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå "Familjen" 1953, 50 X 33 cm
nr. 742243
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 6h, 32m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 48 X 44 cm
nr. 742242
125 kr
Utropspris: 2 500 kr
5d, 6h, 30m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1956, 46 X 38 cm
nr. 742241
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 6h, 28m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, "Träd vid en mur" 197846 X 38 cm
nr. 742239
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 26m, 17s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, interiör, 1976, 55 X 46 cm
nr. 742237
1 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 6h, 24m, 17s
22
22