Utropspris
Utropspris
Kravattnål med sten, guld, 18 K, tillverkad 1918, vikt 2 gram
nr. 745347
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 3m, 32s
Guldring med grön sten, 18 K, diameter 15 mm, vikt 1,9 gram
nr. 745398
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 33m, 32s
Guldring med turkos, 18 K, diameter 15 mm, vikt 2,2 gram
nr. 745399
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 35m, 32s
Byrå, Rokoko-stil, 1900-tal, 82 X 47 X 80 cm
nr. 745421
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 45m, 32s
Sängbord ett par, 1950-tal, mahogny, höjd 50 cm
nr. 745432
175 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 51m, 32s
Herrarmbandsur 2 st Lanco och Svalan, manuella, 1950-tal, diameter 33-34 mm
nr. 745485
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 8h, 45m, 32s
Bestick, pokal, fat, silver, vikt 236 gram
nr. 745495
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 8h, 53m, 32s
Ljusstakar ett par "Celeste" Anne Nilsson, Orrefors, höjd 37,5 cm
nr. 745507
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 1m, 32s
nr. 745509
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 3m, 32s
Tallrikar 12 + 11 st "Koka" Rörstrand
nr. 745534
1 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 29m, 32s
Ytterfoder 3 st" Waldemarsudde" Gustavsberg, diameter 26 cm och mindre
nr. 745538
950 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 37m, 32s
Matservis, Wood´s Bruslem England
nr. 745539
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 39m, 32s
Dockor 2 st, Barbie och Skipper, Mattel, 1960-tal, originalkartonger
nr. 745572
1 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 9m, 32s
Mynt, sedlar, frimärken mm, Sverige och världen, delvis silver
nr. 745577
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 19m, 32s
Jan Abrahamsson, litografier 3 st, 41 X 30 cm och mindre
nr. 745640
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 8h, 41m, 32s
Jan Abrahamsson, akvarell, 2015, 34 X 34 cm
nr. 745641
2 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 8h, 43m, 32s
Kassaskåp, Diplomat, en nyckel, 51 X 52 X 70 cm
nr. 745663
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 15m, 32s
Skrivbordsstol Donati, ställbar, 2000-tal
nr. 745665
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 17m, 32s
nr. 745692
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 45m, 32s
Skåp, 1800-tal, ådringsmålat, 161 X 87 X 53 cm
nr. 745695
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 47m, 32s
Golvfotogenlampa, 1800-tal, gjutjärn, höjd 154 cm
nr. 745696
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 49m, 32s
Trädgårdspall, vitmålad betong, 1900-talets andra hälft, höjd 47 cm
nr. 745774
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 43m, 32s
Väggtelefon, LM Ericsson, 1900-talets första hälft, höjd 72 cm
nr. 745780
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 55m, 32s
Städmaskin, Taski Swingo 350
nr. 745781
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 57m, 32s
24
24