Utropspris
Väggur i form av båtratt, stränginstrument, luftpistol
nr. 747744
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 15m, 57s
Brandspruta, 1900-talets första hälft, mässing, höjd 67 cm
nr. 747743
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 13m, 57s
nr. 747742
125 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 16h, 11m, 57s
Taklampa ""Corona", Jo Hammerborg, Fog & Morup, 1900-talets andra hälft. diameter 23 cm
nr. 747741
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 16h, 9m, 57s
Ljusstakar, bland annat Ystad Metall, höjd 31 cm och lägre
nr. 747740
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 7m, 57s
Bordslampor 3 st bland annat Royal Copenhagen, porslin, höjd 45 cm och lägre
nr. 747739
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 5m, 57s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, senare elektrifierad, diameter 60 cm
nr. 747729
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 16h, 3m, 57s
Stolar 4 st, Wood´s, 2000-tal, ommålade
nr. 747726
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 16h, 1m, 57s
Oidentifierad konstnär, litografi 104/370, 66 X 48 cm
nr. 747715
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 59m, 57s
nr. 747708
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 57m, 57s
Asger Kronborg, olja på pannå, 130 X 92 cm
nr. 747705
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 55m, 57s
nr. 747662
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 53m, 57s
Madonna, olja på duk, 17/1800-tal, 33 X 26 cm
nr. 747661
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 15h, 51m, 57s
Solglasögon, Calvin Klein, fodral
nr. 747660
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 49m, 57s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 15h, 47m, 57s
Matta, koskinn, 240 X 170 cm
nr. 747658
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 45m, 57s
Carl Oskar Larsson, Olja på pannå, 44x34
nr. 747657
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 43m, 57s
Max Walter Svanberg, tryck, 22x26
nr. 747656
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 41m, 57s
Trädgårdsurna, brons, höjd 33 cm, diameter 30 cm
nr. 747655
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 39m, 57s
Gertrud Wråke-Lindqvist, olja på duk, 54x44
nr. 747654
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 37m, 57s
Dragspel, Paolo Soprani, väska
nr. 747653
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 35m, 57s
Flöten + tråg, längd 79 cm och mindre
nr. 747652
350 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 15h, 33m, 57s
Kompass i etui, Lyth Stockholm, 18/1900-tal, H=9
nr. 747651
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 15h, 31m, 57s
Figurin, Schau Bach Kunst, H=17
nr. 747650
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 29m, 57s
23
23