Temaauktion KB
Utropspris
El-cykel, Skeppshult, 28" 7-växlar, 2-batterier, laddare, 2 nycklar
nr. 781529
8 000 kr
Utropspris: 12 000 kr
1d, 4h, 49m, 2s
Bestickservis "Princess" silver, Cson, Göteborg, knivblad i stål, total vikt 1572 gram
nr. 781402
7 400 kr
Utropspris: 6 000 kr
5h, 9m, 2s
Renault Clio, 2003, bensin, manuell, mätarställning 8621 mil, reg nr: USC753, 2 nycklar, dubbdäck
nr. 782982
5 200 kr
Utropspris: 20 000 kr
4d, 5h, 0m, 2s
Skrivskåp, östeuropa, 1800-tal, mahogny och lövträ, 138x53x206 cm, 2 nycklar
nr. 782372
3 200 kr
Utropspris: 6 000 kr
3h, 30m, 2s
Per Wickenberg, "Kringresande sällskap i skogsglänta" olja på duk, signerad och daterad 1844, 52,5 X 62 cm
nr. 781587
3 000 kr
Utropspris: 4 000 kr
1d, 5h, 13m, 2s
Armband med berlocker, guld, 18 K, längd 19 cm, vikt 9 gram
nr. 782165
2 800 kr
Utropspris: 6 000 kr
5d, 4h, 3m, 2s
Kaj Franck (1911-1989) vas, Nuutajärvi, Finland 1958, signerad: K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -58. höjd 27,5 cm
nr. 781426
2 600 kr
Utropspris: 8 000 kr
1d, 3h, 7m, 2s
El-cykel, Eco Ride, 28" 7-växlar, ett batteri, laddare
nr. 781698
2 300 kr
Utropspris: 8 000 kr
2d, 4h, 35m, 2s
Emaljskylt "Champis" 1900-talets andra hälft, 34 X 23,5 cm
nr. 781840
1 900 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 3h, 29m, 2s
Sideboard, teak, 1900-talets senare hälft, H=120 L=150
nr. 782602
1 800 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 5h, 4m, 2s
Sony Walkman TPS-L2, originalkartong och kvitto från 1981, senare hörlurar
nr. 781838
1 600 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 25m, 2s
Stolar, 53 st, stapelbara
nr. 782417
1 500 kr
Utropspris: 2 000 kr
5h, 4m, 2s
Bordslampa, EOS, 1940-tal, mässing och trä, höjd 30 cm
nr. 781369
1 400 kr
Utropspris: 2 000 kr
4h, 51m, 2s
Emaljskylt "Pommac" 1900-talets andra hälft, 43,5 X 28,5 cm
nr. 781842
1 300 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 3h, 31m, 2s
Muminmuggar, Arabia, 6 st, H=8
nr. 781265
1 100 kr
Utropspris: 1 400 kr
3h, 11m, 2s
Alfred Müller Crefeld (1863-1934), skulptur, brons, monterad på stensockel, total höjd 33,5 cm
nr. 781729
1 100 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 4h, 51m, 2s
Lättmetallfälgar, Mercedes, 245//45 R18 100 V M+S
nr. 782205
1 100 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 4h, 25m, 2s
Soffbord, marmorskiva med metallunderrede, 1900-talets slut, H=48 D=81
nr. 782393
1 100 kr
Utropspris: 800 kr
5h, 0m, 2s
LP-skivor
nr. 782088
1 000 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 3h, 25m, 2s
Caféstolar 6 st, böjträ. 1900-talets mitt
nr. 782397
1 000 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 4h, 33m, 2s
Stol "Circle", Yngve Ekström, 1958, vitlackerat trä
nr. 782620
1 000 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 5h, 8m, 2s
Skål, brons, 1900-talets första hälft, höjd 16 cm
nr. 781434
950 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 3h, 23m, 2s
Stolar, 6 st, Afteroom Audo Copenhagen, sitsar och rygg i lackat trä, underrede i lackad metall
nr. 781462
950 kr
Utropspris: 4 000 kr
1d, 3h, 45m, 2s
Sandro Chia, etsning, 17/70, 45 X 29 cm
nr. 781627
950 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 3h, 25m, 2s
22
22