Utropspris
Sabel/Schaska, Ryssland, 1900-talets första hälft, total längd 103 cm
nr. 742167
750 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 12h, 47m, 57s
Halsband, guld med pärlor, 18 K, längd 39,5 cm, vikt 3,4 gram
nr. 742229
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 10h, 59m, 57s
Eve Eriksson (1910-1992) "Röda Blommor" 1980, olja på duk, 31 X 25,5 cm
nr. 742303
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 12h, 1m, 57s
Figuriner, Goebel, Tyskland, höjd 34 cm och lägre
nr. 741563
700 kr
Utropspris: 800 kr
12h, 39m, 57s
Stringhylla, 1950-tal, teak, bredd 80 cm
nr. 741889
700 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 13h, 29m, 57s
LP-skivor
nr. 741571
650 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 47m, 57s
Knivar, fällknivar, mm, L=29 och mindre
nr. 741815
650 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 12h, 13m, 57s
Fåtölj, 1960/70-tal, ek, lösa stoppade dynor, bredd 74 cm
nr. 741892
650 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 13h, 35m, 57s
Byrå, teak, 1960-tal, 82 X 41 X 85 cm
nr. 741893
650 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 13h, 37m, 57s
Förstärkare, Marantz PM 710
nr. 742148
650 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 12h, 21m, 57s
Ring med två stenar, vitguld, 18 K, diameter 17 mm, vikt 2,2 gram
nr. 742227
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 57m, 57s
Sodaflaskor, 6 st, 1900-talets mitt, H=34
nr. 742530
650 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 35m, 57s
LP-skivor
nr. 742708
650 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 59m, 57s
LP-skivor
nr. 741974
600 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 11h, 7m, 57s
Silverskedar 6 + 6 st, 18 och 1900-tal, total vikt 196 gram
nr. 742106
600 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 19m, 57s
Guldring, 18 K, diameter 18,5 mm, vikt 2,6 gram
nr. 742224
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 53m, 57s
Stereo, Philips + högtalare 2 st
nr. 741558
550 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 33m, 57s
Lufttuber 3 par, höjd 64 cm
nr. 741598
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
13h, 7m, 57s
Spegel, Gustaviansk-stil, 1900-tal, 120 X 52 cm
nr. 741618
550 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 23m, 57s
Skål och sked, silver, vikt 114 gram
nr. 741625
550 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 37m, 57s
Gjutjärnsgavlar ett par, 1900-talets första hälft, höjd 80 cm
nr. 741799
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 12h, 9m, 57s
Golvlampa, metall, 19/2000-tal, H=128
nr. 741819
550 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 12h, 21m, 57s
Gunghäst, 1900-talets tidigare hälft, H=49
nr. 741827
550 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 12h, 31m, 57s
Förstärkare, Harman/Kardon 330 B
nr. 741855
550 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 13h, 1m, 57s
22
22