Temaauktion KB
Utropspris
Taklampa, Jugend, 1900-talets början, mässing med blyinfattat glas, höjd 86 cm
nr. 781509
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
23h, 29m, 33s
Klocka från flygplan, 1900-talets andra hälft, Ryssland, diameter 8,5 cm
nr. 781875
550 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 21h, 57m, 33s
Verktygsskåp på hjul, 110 X 62 X 33 cm
nr. 781919
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 22h, 45m, 33s
Skeppsur Wempe, mässing, diameter 15 cm, en nyckel
nr. 781395
500 kr
Utropspris: 400 kr
1m, 33s
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-tal, höjd 64 cm inklusive skärm
nr. 781418
500 kr
Utropspris: 600 kr
17m, 33s
Göran Wärff, skål, etsat över och underfång, Kosta 1970. Unik, signerad, diameter 15 cm
nr. 781422
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
21h, 53m, 33s
Fiol, längd 60 cm + väska
nr. 781497
500 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 7m, 33s
KG Nilsson, litografi, 1988, 133/225, 62 X 39 cm
nr. 781619
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 22h, 3m, 33s
Carl Fagerlund, Bordslampa, Orrefors, 1950/60-tal, höjd 34 cm
nr. 781770
500 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 0h, 17m, 33s
Matservis, Signe Persson -Melin, Boda Nova
nr. 782299
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 22h, 27m, 33s
Pallar/displaykuber, 6 st, lackat trä, 2000-tal, H=35
nr. 782646
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 0h, 4m, 33s
Esaias Thorén, litografi, 3/300, 43 X 34 cm
nr. 781440
450 kr
Utropspris: 800 kr
22h, 25m, 33s
Soptunna, 1900-talets första hälft höjd 72 cm
nr. 781540
450 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 47m, 33s
LP-skivor Black Sabbath mm
nr. 781748
450 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 23h, 57m, 33s
Sabel med portepé, 1900-tal, längd 98 cm
nr. 781766
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 0h, 13m, 33s
Carl Harry Stålhane, figurin, Designhuset, glaserat stengods, höjd 20 cm
nr. 781948
450 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 17m, 33s
Rune Säll (1928-2002) skulptur, 69/75 cm, höjd 25 cm
nr. 781953
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 23h, 21m, 33s
El-spark, Ninebot Segway
nr. 782500
450 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 9m, 33s
Hugo Zuhr, olja på duk, 38 X 46 cm
nr. 781573
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 0h, 1m, 33s
Matta, röllakan, 207 X 133 cm
nr. 781889
400 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 22h, 13m, 33s
Frysbox Zenz, 77 X 55 X 84 cm
nr. 782232
400 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 23h, 39m, 33s
Verktyg
nr. 782464
400 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 59m, 33s
Verkstadsvagn/ Materialtransport med justerbar axelavstånd
nr. 782504
400 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 0h, 11m, 33s
Skrivbord, IKEA Skarsta, höj och sänkbart med vev, 120 x 70 cm
nr. 782712
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 0h, 16m, 33s
23
23