Utropspris
Soffa, Howard-stil, 2000-tal, L=250
nr. 746145
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 7h, 32m, 55s
Damcyklar 2 st, bla Crescent, 28-tum
nr. 746148
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 34m, 55s
Taklampa, "Flowerpot" Verner Panton, D=22
nr. 746149
1 000 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 7h, 36m, 55s
Životin Nikolic (född 1953) olja på duk, 1991, 40 X 30 cm
nr. 746150
450 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 7h, 38m, 55s
Serietidningar och magasin
nr. 746152
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 40m, 55s
Saxlampa, 1900-talets senare hälft L=65
nr. 746154
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 42m, 55s
Gustaf Skoglund (1923-2003) blandteknik på papper, 1964, 40 X 31 cm
nr. 746155
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 44m, 55s
Taklampor, 2 st, glas och metall, D=42 och mindre
nr. 746159
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 46m, 55s
Philip von Schantz (1928-1998) etsning, 193/310, 30 X 24 cm
nr. 746160
300 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 7h, 48m, 55s
Vägghylla, 3 hyllplan, vägghållare i mässing B=80
nr. 746162
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 50m, 55s
Taklampa, Le Klint, D=46
nr. 746166
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 52m, 55s
Stellan Mörner, litografi 12/75, 35 X 31 cm
nr. 746167
1 200 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 7h, 54m, 55s
nr. 746643
150 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 7h, 55m, 55s
Bordslampa, mässing, skärm Le Klint, Höjd ink skärm =50
nr. 746168
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 56m, 55s
Skinnsoffor, ett par, Ikea, 2000-tal, L=202
nr. 746544
1 500 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 7h, 57m, 55s
Gunghäst, 1900-talets senare hälft, H=50 L=102
nr. 746172
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 58m, 55s
nr. 746671
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 7h, 59m, 55s
nr. 746173
400 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 8h, 0m, 55s
David Rosén, Matbord, fyra stolar, Nordiska Kompaniet, mahogny och skinn, 1950/60-tal, 180 X 105 X 75 cm + en iläggsskiva 55 cm
nr. 746727
125 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 8h, 1m, 55s
Golvlampa, metall, 1900-talets senare hälft, H=148
nr. 746174
600 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 8h, 2m, 55s
Trädgårdsstolar 4 st, Byarum "Classic Nr:1", smide med klädda sitsar
nr. 746728
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 8h, 3m, 55s
Bord 2 st, 1900-talets andra hälft, 120 X 80 X 73 cm
nr. 746176
0 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 8h, 4m, 55s
Köksbord, furu, 1970-tal, diameter 110 cm, en iläggsskiva
nr. 746721
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 8h, 5m, 55s
Golvlampa, kromad metall, 1900-talets senare hälft, H=114
nr. 746177
350 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 8h, 6m, 55s
24
24