Utropspris
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 65 X 51 cm, signerad Ulf Rölling
nr. 741961
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 28m, 18s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 70 X 60 cm
nr. 741962
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 30m, 18s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 64 X 46 cm
nr. 741963
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 21h, 32m, 18s
Oidentifierad konstnär, tempera på duk, 80 X 40 cm a tergo signerad Dang Doung Bang
nr. 741964
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 21h, 34m, 18s
Oidentifierad konstnär, litografi, 200/265, 60 X 48 cm
nr. 741965
175 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 36m, 18s
Spegel, ram i teak, 1960-tal, 84 X 44 cm
nr. 741967
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 21h, 38m, 18s
LP-skivor
nr. 741974
550 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 40m, 18s
LP-skivor
nr. 741975
500 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 21h, 42m, 18s
LP-skivor
nr. 741976
125 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 21h, 44m, 18s
Kopparbalja och kolhämtare, diameter 69 cm och mindre
nr. 741977
75 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 21h, 46m, 18s
Vaser, karaff ljusstake mm, bland annat Ekeby, höjd 26 cm och lägre
nr. 741978
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 48m, 18s
Vaser, vinglas mm, höjd 31 cm och lägre
nr. 741979
300 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 50m, 18s
Skåpshandtag, mässing
nr. 741980
150 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 21h, 52m, 18s
Piedestal, betsat trä, 1900-talets första hälft, höjd 98 cm
nr. 741981
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 54m, 18s
Koppargrytor, diameter 25 cm och mindre
nr. 741982
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 56m, 18s
Fruktfat och assietter, Gefle, 1900-talets första hälft, diameter 33 cm och mindre
nr. 741983
300 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 58m, 18s
Bläckhorn, Jugend, 1900-talets början, bemålad zink, höjd 12 cm
nr. 741984
200 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 0m, 18s
Spegel, 83 X 68 cm
nr. 741986
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 22h, 4m, 18s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå och pastell, signerade K Osvald, 29 X 24 cm och mindre
nr. 741987
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 6m, 18s
Paul Holsby, litografi, 1961, 74/135, 57 X 25 cm
nr. 741988
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 8m, 18s
Helge Lundström (1923-2011) olja på duk, 80 X 60 cm
nr. 741989
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 22h, 10m, 18s
Nils Ingvar Walterström, olja på duk, 45 X 37 cm
nr. 741990
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 12m, 18s
nr. 741995
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 22h, 14m, 18s
Landskapsmålning, oidentifierad konstnär, olja på pannå, 58 X 41 cm
nr. 741997
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 16m, 18s
22
22