Utropspris
Jörgen Fogelquist, färglitografi provtryck, 40 x 61
nr. 750697
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 21h, 34m, 47s
Jörgen Fogelquist, färglitografi 96/170, 52 x 50
nr. 750696
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 21h, 33m, 47s
Motionscykel, Super trainer
nr. 751118
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 21h, 33m, 47s
Maria Ronnehed, blandteknik 59 x 59
nr. 750695
300 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 21h, 32m, 47s
nr. 750694
300 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 21h, 31m, 47s
Barbord + 4 barstolar, 2000-tal, 110 X 50 X 90 cm
nr. 751117
175 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 21h, 31m, 47s
Thor Lindeneg, färglitografi 112/250, 51 x 41
nr. 750693
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 21h, 30m, 47s
Lennart Nyström, färglitografi 133/175, 61 x 88, osignerad
nr. 750692
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 21h, 29m, 47s
Bordspendyl, 18/1900-tal, Boullearbete i mässing, pärlemor mm, höjd 49 cm
nr. 751116
150 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 21h, 29m, 47s
Oscar Reutersvärd, färglitografi 56 x 90, 48 x 65
nr. 750691
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 21h, 28m, 47s
Patrick Jannin, litografi 53/60, rammått 64 x 60
nr. 750690
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 21h, 27m, 47s
Adriaen van Ostade (Holland, 1610-1685) hans art/efterföljare, olja på duk, värdshusinteriör, 63x76 cm osignerad
nr. 751115
3 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
3d, 21h, 27m, 47s
Josef Schibli, färgetsning 84/200, 22 x 27
nr. 750689
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 21h, 26m, 47s
Maria Ronnehed, blandteknik 71 x 81
nr. 750688
600 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 21h, 25m, 47s
Sideboard, 1900-talets mitt, 150 X 48 X 76 cm, en nyckel
nr. 751114
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 21h, 25m, 47s
nr. 750687
750 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 21h, 24m, 47s
Allmogeföremål
nr. 750686
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 23m, 47s
Fönster, furu, 1900-talets första hälft, 125 X 105 cm
nr. 751113
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 23m, 47s
Alfred Gregers olja på duk23 X 30
nr. 750685
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 22m, 47s
Smycken mestadels tenn bla Norge
nr. 750684
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 21m, 47s
Slagbord, 1800-tal, avlutad furu, 167 X 88 X 76 cm
nr. 751112
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 21h, 21m, 47s
Bord mässing glas 70 X 70 H=52
nr. 750683
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 20m, 47s
Golvlampa mässing H=1334
nr. 750682
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 19m, 47s
Allmogetextilier, kuddar, 1900-tal
nr. 751111
300 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 21h, 19m, 47s
24
25
26
27
28
47
26
47