Utropspris
Smörkärnare, allmoge, 18/1900-tal, höjd 46 cm
nr. 760143
200 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 13h, 21m, 40s
Kassaregister, Danmark, mahogny, 1900-talets början, 42 X 30 X 23 cm
nr. 760213
150 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 14h, 3m, 40s
Bordsur, träfigurer mm, höjd 26 cm och lägre
nr. 760557
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 15h, 9m, 40s
Skolkarta, Världens Religioner och den Kristna Missionen, bredd 205 cm
nr. 760593
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 15h, 35m, 40s
Skolkarta, Andra Världskriget, bredd 220 cm
nr. 760594
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 15h, 37m, 40s
Skolkarta, Europa, bredd 215 cm
nr. 760595
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 7m, 40s
Skolkarta, Första världskriget och dess efterspel, bredd 218 cm
nr. 760596
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 9m, 40s
Skolkarta, Bibelns Länder Palestina och Jerusalem, bredd 187 cm
nr. 760597
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 11m, 40s
Skolkarta, Romariket och dess upplösning, bredd 210 cm
nr. 760598
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 13m, 40s
Skolkarta, Sydostasien, Kina och Japan, bredd 210 cm
nr. 760599
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 15m, 40s
Skolkarta, Norden, Bredd 172 cm
nr. 760611
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 39m, 40s
Skål, ljusstake, dalahäst mm.
nr. 760932
250 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 27m, 40s
Teakbrickor och saladsbestik, bl.a. Uppsala Slöjd, l = 70 cm och mindre
nr. 761048
100 kr
Utropspris: 400 kr
7d, 13h, 31m, 40s
Litografier, Bengt Böckman ur Serien "Get the Galopp" 1983-1985, 4st, signerad och numrerad 21/199, 61x 85 cm och mindre Anmärkningar 1ex med fuktskador på ram, smuts, ej examinerade ur ram
nr. 761196
200 kr
Utropspris: 800 kr
7d, 15h, 9m, 40s
Ishink, sifon, dekorationsflaskor mm, höjd 40 cm och lägre
nr. 761251
50 kr
Utropspris: 400 kr
8d, 14h, 19m, 40s
Offsettryck, ramad, 100 x 75 cm
nr. 761347
200 kr
Utropspris: 500 kr
8d, 15h, 17m, 40s
Konstnärspigment, ett parti
nr. 761436
150 kr
Utropspris: 800 kr
9d, 13h, 41m, 40s
Bordsspegel med belysning, Le Mirophar Brot, 1920/30-tal, Frankrike, förnicklad metall, höj och sänkbar, diameter 24 cm
nr. 761438
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
9d, 13h, 43m, 40s
Svensk Fransk ordbok, Nouveau dictionaire françois-svedois et svedois-françois D Levin Möller, tryckt1755
nr. 761445
100 kr
Utropspris: 800 kr
9d, 13h, 47m, 40s
Ordförandeklubba, trä och silver, längd 20 cm + etui
nr. 761455
125 kr
Utropspris: 300 kr
9d, 14h, 7m, 40s
Figurin, hund, glaserad keramik, 1900 talets andra hälft, h = 58 cm
nr. 761479
300 kr
Utropspris: 500 kr
9d, 14h, 43m, 40s
Olja på duk, kopia efter Claude Monet, signerad och daterad Sone - 70, 100 x 70 cm
nr. 761767
650 kr
Utropspris: 500 kr
10d, 15h, 33m, 40s
Käppställ, Eskilstuna, 18/1900-tal, förnicklat och bemålat gjutjärn, längd 31 cm
nr. 761769
300 kr
Utropspris: 400 kr
10d, 15h, 35m, 40s
Skylt och megafon, 60 X 41 cm och mindre
nr. 761797
50 kr
Utropspris: 300 kr
11d, 13h, 37m, 40s