Utropspris
Hattaskar 2 st + pälsmössor mm
nr. 759849
125 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 16m, 7s
Väggtelefon, 1900-talets slut, höjd 45 cm
nr. 759868
175 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 16m, 7s
Taklampa glas 1900-talets första hälft D=40
nr. 759851
100 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 17m, 7s
Markis motordriven med fjärrkontroll, 5x2,5m, ny motor & nytt tyg
nr. 759857
2 200 kr
Utropspris: 8 000 kr
13h, 18m, 7s
Matservis, porslin, Bavaria
nr. 759872
450 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 18m, 7s
Pavel Fleischmann 2 st teckningar 35 X 25 och mindre
nr. 759859
100 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 19m, 7s
Bubbelbadkar, Svenska Badkar, 158x100
nr. 759860
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
13h, 20m, 7s
Bestickservis, ljusstakar, skål, nysilver
nr. 759873
125 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 20m, 7s
Oidentifierad konstnär olja på duk 36 X 29
nr. 759861
750 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 21m, 7s
Herrcykel 1900-tal 27"
nr. 759862
600 kr
Utropspris: 700 kr
13h, 22m, 7s
Saint Geniet, litografi, EA, 69 X 51 cm
nr. 759875
175 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 22m, 7s
Damkläder mm äldre
nr. 759864
150 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 23m, 7s
Fiskeutrustning bla rullar Record
nr. 759869
450 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 24m, 7s
Fotogenlampor, 18/1900-tal, höjd 69 cm och lägre
nr. 759876
500 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 24m, 7s
nr. 759870
450 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 25m, 7s
nr. 759871
400 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 26m, 7s
Färgetsning, oidentifierad konstnär, 60 X 47 cm
nr. 759878
175 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 26m, 7s
Ingeborg Wettergren sydd tavla, rammått 19,5 X 15
nr. 759874
125 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 27m, 7s
Olle Svanlund -77 litografi 90/178 48 X 63
nr. 759877
300 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 28m, 7s
Ljuskrona, 1900/2000-tal, glas och metall, diameter 61 cm
nr. 759879
150 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 28m, 7s
Frans Lundberg olja på duk 49 X 59
nr. 759880
50 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 29m, 7s
Oidentifierad konstnär olja på duk 60 X 49
nr. 759881
50 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 30m, 7s
Lampbord, 1900-talets mitt, mässing och marmor, 50 X 42 X 37 cm
nr. 759883
200 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 30m, 7s
Kontrollenhet t. kassaregister, Sam4s
nr. 759882
0 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 31m, 7s
81
81