Utropspris
Ytterbelysning, 1900-talets andra hälft, svartlackerad metall och glas, höjd 21 cm
nr. 753313
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 7h, 23m, 49s
Per Olof Olsson, färglitografi 125/360, 28x38
nr. 753328
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 6h, 46m, 49s
Oidentifierad konstnär litografi 70 X 51
nr. 753332
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 6h, 48m, 49s
Matbord, Bodafors möbelfabrik, 1900-talets mitt, mahogny, diameter 110 cm + två iläggsskivor
nr. 753333
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 7h, 35m, 49s
Britta de La Cour, blomsterstilleben, akvarell, 1989, 38 X 32 cm
nr. 753357
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 8h, 21m, 49s
Helmtrud Nyström litografi 11/90 18 X 22
nr. 753395
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 6m, 49s
Tryck etsningar ett parti, rammått 41 X 32 och mindre
nr. 753399
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 9m, 49s
Vaser & ljuslyktor H=36 & mindre
nr. 753412
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 14m, 49s
Bestickservis nysilver 12 pers, mm
nr. 753415
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 16m, 49s
Uppläggningsfat & terrin mm, bla Ilmenau H=63 & mindre
nr. 753416
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 17m, 49s
Taklampa D=40
nr. 753422
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 22m, 49s
Väggur H=60
nr. 753433
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 29m, 49s
Ryamatta + hänge 198 X 145 och mindre
nr. 753434
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 30m, 49s
Kökssoffa furu 1800-tal L=182
nr. 753438
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 7h, 33m, 49s
Figuriner 2 st, Rörstrand och Rosenthal, längd 13,5 cm och mindre
nr. 753445
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 7h, 9m, 49s
Ljusstake metall H=71
nr. 753462
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 50m, 49s
Lisa Skogsberg-Melin, skulptur, keramik, monterad på träplatta, höjd 28 cm
nr. 753466
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 7h, 21m, 49s
Uno Svärd olja på duk 29 X 98
nr. 753476
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 1m, 49s
Köksklocka, 1900-talets första hälft, urtavla i porslin, bredd 30 cm, en nyckel
nr. 753490
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 27m, 49s
Fat skålar, bland annat Rolf Fagerberg, Royal Copenhagen, diameter 36 cm och mindre
nr. 753491
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 29m, 49s
Pinnstolar 3 st
nr. 753517
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 6h, 25m, 49s
Kolon gips H=52
nr. 753528
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 6h, 30m, 49s
Metallprydnader mm ett parti
nr. 753533
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 6h, 35m, 49s
Fotogenlampsfot + stenkakor och tryck
nr. 753535
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 6h, 37m, 49s
25
26
27
28
29
53
27
53