Utropspris
Utropspris
Taklampa, "Tiffany-stil", 1900-talets andra hälft, diameter = 50 cm
nr. 750885
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 57m, 26s
Ute Mertens signerad tryck 50 X 71
nr. 750890
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 27m, 26s
Stegpall, metall, h = 60 cm
nr. 750895
400 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 3m, 26s
Ytterfoder, 1900-talets första hälft, flintgods, diameter 41 cm
nr. 750900
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 5m, 26s
Gunilla Kumlin litografi 152/160 75 X 58
nr. 750904
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 36m, 26s
Jörgen Fogelqvist EA 3/25 49 X 64
nr. 750910
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 41m, 26s
Orientmatta 187x106
nr. 750913
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 44m, 26s
Orientmatta Hamadan, 171x121
nr. 750914
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 45m, 26s
Helmtrud Nyström litografi 109/125 39 X 43
nr. 750926
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 52m, 26s
Alexius Huber serigrafi -77 51 X 51
nr. 750930
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 55m, 26s
Knut Anerud 2 st akvareller 44 X 31
nr. 750935
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 0m, 26s
Figuriner 2 st, gips, höjd 58 cm och lägre
nr. 750940
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 23m, 26s
Dragspel 3 st, 1900-talets första hälft
nr. 750941
300 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 25m, 26s
Evy Sandell olja på duk 49 X 61
nr. 750942
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 4m, 26s
Patrick Jannin litografi 46/60 43 X 42
nr. 750946
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 5m, 26s
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, höjd 46 cm
nr. 750949
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 33m, 26s
Rullbord, 80 x 50 cm, h = 90 cm
nr. 750961
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 37m, 26s
Thor Lindeneg litografi 109/250 53 X 41
nr. 750962
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 18m, 26s
Koppaspann, tennterin mm, 18 och 1900-tal, höjd 28 cm och lägre
nr. 750967
350 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 43m, 26s
Fruktskål på fot, nysilver och glas, slipad dekor, diameter 27 cm
nr. 750972
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 49m, 26s
Bestick, nötknäppare, blåslampor mm, 18 och 1900-tal,
nr. 750977
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 59m, 26s
Brännvinsflaskor mm, höjd 24 cm och lägre
nr. 750979
250 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 16h, 1m, 26s
Jörgen Fogelqvist litografi 166/170 47 X 62
nr. 750982
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 25m, 26s
Apoteksflaskor, höjd 31 cm och lägre
nr. 750984
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 16h, 7m, 26s
28
29
30
31
32
47
30
47