Utropspris
Träfigurer, 1900-talets andra hälft, Asien, höjd 37 cm och lägre
nr. 755327
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 16h, 35m, 43s
Taklampor, ett par, glas och metall, H = 22
nr. 755319
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 34m, 43s
Urna med lock, träfigurer mm, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 32 cm och och lägre
nr. 755317
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 16h, 33m, 43s
Stekfat, Kina, 17-1800-tal, L = 28
nr. 755318
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 16h, 33m, 43s
Stekfat, Kina, 147-1800-tal, L = 31
nr. 755316
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 16h, 32m, 43s
Fotogenlampa, höjd 61 cm
nr. 755302
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 31m, 43s
Stekfat, Kina, rokoko, 1700-tal, L = 35
nr. 755315
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 16h, 31m, 43s
Tallrikar, koppar m.m. Kina, 17-1800-tal, D = 23 o mindre
nr. 755314
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 30m, 43s
Träfigurer 2 st, oidentifierade konstnärer, 1900-talets första hälft, höjd 26 cm
nr. 755300
125 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 16h, 29m, 43s
Skål, Kina, 1800-tal, D = 19,5, H = 9
nr. 755313
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 16h, 29m, 43s
Tallrikar, 3 st, Kina, 17-1800-tal, D = 23 o mindre
nr. 755312
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 16h, 28m, 43s
Träfigurer, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 755298
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 16h, 27m, 43s
Ljusstake, Georg Jensen, D = 18
nr. 755311
300 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 27m, 43s
Hansväska, rotting och skinn, B = 32
nr. 755310
300 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 16h, 26m, 43s
Ytterfoder, porslin, 1900-tal, diameter 33 cm och mindre
nr. 755297
150 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 16h, 25m, 43s
Gunnar Nylund, Rörstrand, ytterfoder, 2 st, H = 13
nr. 755309
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 25m, 43s
Figuriner, 2 st, Bing & Gröndahl, H = 22 o mindre
nr. 755308
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 16h, 24m, 43s
Piedestaler 2 st Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 45 cm och lägre
nr. 755296
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 23m, 43s
Linnedukar m.m.
nr. 755307
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 23m, 43s
"Blå Eld", servisdelar, Rörstrand
nr. 755306
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 16h, 22m, 43s
Sideboard, 2000-tal, bok, 159 X 39 X 52 cm
nr. 755295
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 16h, 21m, 43s
Terinner m.m. bl.a. Royal Copenhagen
nr. 755305
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 16h, 21m, 43s
Teservisdelar, Bing & Gröndahl
nr. 755304
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 16h, 20m, 43s
Akryl på duk, 2 st, oidentifierad konstnär, 80 X 80 cm och mindre
nr. 755294
450 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 16h, 19m, 43s
28
29
30
31
32
47
30
47