Utropspris
Utropspris
Fat, Iittala + apelsinskalare Georg Jensen, L = 35 o mindre
nr. 748851
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 21m, 10s
Vägglyster, 2 par, 1900-tal
nr. 748862
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 31m, 10s
Porslin, Rubin, glas, m, H=24 och mindre
nr. 748865
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 33m, 10s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 50x70
nr. 748867
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 37m, 10s
Assietter, 12, st, Fyrklövern, D=19
nr. 748870
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 41m, 10s
Glasskulptur med belysning, formgiven av Håkan Blom, Ulva kvarn, höjd med sockel =17
nr. 748871
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 43m, 10s
Skålar mm, bland annat Kosta Boda, höjd 22 cm och lägre
nr. 748875
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 51m, 10s
Dalahästar 3 st, 1900-talets andra hälft, höjd 25 cm och lägre
nr. 748878
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 57m, 10s
Kaffepannor, ljusstakar mm, höjd 27 cm och lägre
nr. 748879
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 59m, 10s
Hugo Linér olja på pannå 32 X 36
nr. 748880
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 35m, 10s
Jordglob med belysning, 1950-tal, höjd 42 cm
nr. 748881
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 1m, 10s
Bordslampa, Uppsala Ekeby, Höjd ink skärmhållare =42
nr. 748882
350 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 3m, 10s
Buddhafigur, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 25 cm
nr. 748884
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 5m, 10s
Otydligt signerad blandteknik 30 X 37
nr. 748888
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 39m, 10s
Oidentifierad konstnär akryl 40 X 40
nr. 748889
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 40m, 10s
Helmtrud Nyström färgetsning 59/90 15 X 19
nr. 748892
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 42m, 10s
Pendel, metall, Bonderup & Thorup för Fog & Mörup, D=47
nr. 748893
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 11m, 10s
nr. 748897
550 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 15m, 10s
Inga Green oljemålning på kakelplatta 29 X 29
nr. 748903
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 49m, 10s
Bordslampor ett pat, keramik, 1970/80-tal, höjd 62 cm
nr. 748905
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 19m, 10s
Bordslampor ett par, brons, höjd 54 cm
nr. 748907
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 21m, 10s
Satsbord, 3 st, 1900-talets mitt, H=54 B=51 och mindre
nr. 748917
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 41m, 10s
Servisdelar "Rose-Marie" Rörstrand,
nr. 748919
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 45m, 10s
Rökbord, 1920-tal, ek med kopparbricka, diameter 60 cm
nr. 748921
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 49m, 10s
31
32
33
34
35
51
33
51