Utropspris
Kompostkvarn
nr. 749390
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 37m, 27s
Yxor mm ett parti
nr. 749392
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 39m, 27s
Dag Peterson, olja på pannå 16,5x22,5
nr. 749400
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 45m, 27s
Kista, allmoge, 1800-tal, senare ben, 46 X 31 X 62 cm
nr. 749417
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 13h, 43m, 27s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 54x45
nr. 749423
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 2m, 27s
Inger Kihlman, litografier 2st 33x39
nr. 749428
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 7m, 27s
Rolf Terve, litografi 3/10, 17x17
nr. 749432
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 11m, 27s
Bengt Böckman, litografi 40x30
nr. 749435
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 13m, 27s
Lars-Gunnar Larsson, litografi 25/99, 34x41
nr. 749436
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 13h, 14m, 27s
Per Franzen, litografi 329/395, 28x39
nr. 749443
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 18m, 27s
Matservis "Svenska Skogsbär" Schirnding, Tyskland, porslin
nr. 749447
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 13h, 59m, 27s
Vinglas 8 st, Christineholm, höjd 19 cm
nr. 749448
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 14h, 1m, 27s
Ljuskronor 2 st, smide och glas, 1900-talets andra hälft, diameter 45 cm
nr. 749452
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 14h, 7m, 27s
Ole Ahlberg litografi 63/150 49 X 39
nr. 749454
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 23m, 27s
JanErik Johansson litografi 53 X 38
nr. 749459
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 13h, 28m, 27s
Tennljusstakar ett par, Athena, Ystad, 1938, 22 X 10 x 10 cm
nr. 749460
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 14h, 9m, 27s
Golvlampa krom H=137
nr. 749463
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 31m, 27s
Figurin, bemålad zink, 1900-talets början, höjd 12,5 cm
nr. 749469
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 13m, 27s
Balansvåg B=60
nr. 749472
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 38m, 27s
Skålar, krus, karaff, bland annat Bertil Vallien, höjd 26 cm och lägre
nr. 749473
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 15m, 27s
Krus bla Höganäs, 5L & mindre
nr. 749474
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 39m, 27s
Byrå med marmorskiva, 1900-talets senare hälft, H=68 B=68
nr. 749491
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 14h, 31m, 27s
Vitrinskåp, 1900-talets slut, 185 X 97 X 38 cm
nr. 749498
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 14h, 41m, 27s
Vagnslykta, mässing, höjd 75 cm
nr. 749507
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 55m, 27s
34
35
36
37
38
48
36
48